Nuo šimtus tūkstančių lankytojų turinčios internetinių žaidimų platformos ar visos Europos naktinių klubų lankytojus apimančios duomenų bazės iki internetinių aukcionų tinklalapio, tapsiančiu rimtu konkurentu „eBay“, – tokios idėjų vizijos buvo pristatytos menų Fabrike „Loftas“ vykusioje „startup'ų“ konferencijoje „Startup Monthly Vilnius“.
Tarp 200 konferencijoje dalyvavusių ir savo idėjas pristačiusių „startup'ų“ netrūko ir jau žinomų, sėkmės sulaukusių verslininkų.
„Coffe Inn“ įkūrėjas Nidas Kiuberis su komanda pristatė mobiliųjų telefonų programėlę „Lunch box“, kurios pagrindinė funkcija – surasti geriausią vietą kavinę ar restoraną jūsų pietums – programėlė lygina restoranuose esančius pietų pasiūlymus, jų kainas ir pagal jūsų poreikį patraukliausią vietą.
„Šia programėle gali naudotis visi, kas turi mobiliuosius telefonus, ji nemokama, – kalbėjo N. Kiuberis – Mūsų verslo modelis paprastas: iš pradžių leidžiame programėle naudotis už dyką, o paskiau imame mokestį nuo per pietus žmonių išleistos sumos.“
Konferencijoje pristatyta idėja, kuri jau sulaukė tarptautinio pripažinimo – trijų lietuvių sukurta turinio valdymo sistema „ImpressPages CMS“. Tarptautinio IT produktų konkurse „Open Source Awards 2011" finale ji jau buvo pelniusi perspektyviausio atvirojo kodo projekto vardą.
Dalyvavo užsieniečiai
Iš Estijos atvykę svečiai pristatė programą „GateMe“, kuri leistų registruoti naktinių klubų lankytojus elektroniniu būdu.
„Kokią naudą iš to gautų naktinių klubų savininkai? Tokia programa leistų klubų savininkams registruoti jų lankytojus paprastesniu būdu, sutaupyti laiko ir kaupti duomenų bazę apie vartotojų apsilankymo įpročius ir dažnumą“ , – sakė „GateMe“ idėjos sumanytojai. Šiai idėjai įgyvendinti „startup'ai“ iš Estijos tikisi rasti investuotoją, kuris patikėtų jų idėja ir investuotų 400 tūkst. eurų.
Konferencijos „Startup Monthly Vilnius“ vadovas Daumantas Dvilinskas pasakojo, kad daugiausiai konferencijoje buvo pristatomos su informacinių technologijų sritimi susijusios idėjos.
„Pritraukėme nemažai jau pažengusių „startup'ų“ – tai ir buvo vienas iš mūsų pagrindinių tikslų – parodyti Silicio slėnio žmonėms, kad Lietuvoje yra aukštos kokybės „startup'ų“, o taip pat ir tokių, kuriuos reikia mokyti, – kalbėjo D. Dvilinskas. Visos renginyje pristatytos idėjos buvo labai skirtingos, tačiau dauguma jų – susiję su internetiniais verslais ir internetinėmis technologijomis.“
„Startup Monthly Vilnius“ – tai 3 dienų trukmės tarptautinė konferencija, kurioje kviečiami dalyvauti perspektyviausi Baltijos ir Skandinavijos šalių „startup'ų“ kūrėjai, vystytojai bei potencialūs investuotojai. Ši konferencija yra pasaulio renginių ciklo dalis, atverianti pradžią kokybiškai globalaus masto naujų technologinių verslų akseleravimo programai Baltijos regione.
Konferencijos pabaigoje Silicio slėnio atstovai išrinks 3–5 stipriausias „startup'ų“ komandas, kurios vasarą keliaus į Silicio slėnį, kur dalyvaus penkių savaičių trukmės verslo akceleravimo programoje. Programos pabaigoje komandos turės galimybę pristatyti savo verslus tarptautiniams investuotojams.
Paulius Grinkevičius
Taip pat skaitykite: