Sveikindamas mugės svečius, kultūros ministras, literatūros kritikas ir poetas Mindaugas Kvietkauskas citavo italų rašytoją Umberto Ecco (Umberto Eko), lyginusį knygą su tokiais žmonijos išradimais, kaip ratas ar žirklės, be kurių neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas.
„1999-aisiais kultūros, knygų skaitymo padėtis kėlė daug klausimų, atrodė, kad ji tikrai nėra gera, Lietuva išgyveno išbandymus laisvąja rinka, vartotojiškumu. Tas žingsnis sukurti Vilniaus knygų mugę tikrai dabar matosi kaip labai svarbus civilizacinis žingsnis, knygų civilizacijos atsigavimas po istorinės kaitos ir pertvarkų“, – pabrėžė ministras.
Anot jo, Lietuvos valstybės, visuomenės raida yra labai susijusi su knygos istorija, o knygų mugė kelia „pamatinės vertės“ klausimus, ne tik supažindina su naujausia literatūra, bet ir diskusijose aptaria svarbius kultūrinius, socialinius ir kitus klausimus, kaip, pavyzdžiui, referendumo dėl dvigubos pilietybės.
Perduotame sveikinime mugės globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, jog apie šį renginį norisi kalbėti „su pasididžiavimu, kaip apie išskirtinį, visiems svarbų reiškinį“.
„Neabejoju išskirtiniu Knygų mugės nuopelnu, kad Lietuvoje – daugybė , apsiskaičiusių, išsilavinusių, talentingų žmonių. Kuo jų daugiau, tuo Lietuvoje šviesiau, tuo daugiau minties erdvės, pozityvaus mąstymo, kūrybingumo. Būtent tokie žmonės turėtų lemti mūsų valstybės ateitį“, – teigė šalies vadovė. Jos sveikinimą perskaitė patarėja švietimui ir kultūrai Rūta Kačkutė.
Mugės svečius sveikino ir ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, sakęs, kad knygų leidyba yra „pats šviesiausias verslas, kuris pakeitė ir keičia visuomenes, valstybes, žmones“. Vilniaus meras Remigijus Šimašius lygino mugę su knyga, kurią „ir 20-ąjį kartą ištraukus iš lentynos“ galima skaityti vis naujai.
Tarp mugės svečių – Roy'us Jacobsenas (Rojus Jakobsenas) iš Norvegijos, rašytojai iš Latvijos Nora Ikstena ir Janis Jonevas, Tadeuszas Bujnickis (Tadeušas Buinickis) iš Lenkijos, Reinas Raudas iš Estijos, erdvinių knygų kūrėjai prancūzė Marion Bataille (Marion Batai) bei japonas Katsumi Komagata su sutuoktine Michiko. Jie iš anksto užsiregistravusiems mugės lankytojams ves kūrybines dirbtuves.
Tradiciškai mugėje į koncertus ir susitikimus su atlikėjais kvies muzikos salė, veiks diskusijų klubas.
Renginio organizatoriai skaičiuoja, kad per dvidešimt mugės metų įvyko daugiau nei 5700 renginių, sulaukta per 5200 dalyvių, viešėjo apie 400 užsienio svečių, apsilankė per milijonas lankytojų.