Kadangi moterims noras parūkyti dažniau negu vyrams kyla tada, kai jos jaučia stresą, moterų atveju padėti mesti rūkyti gali būtent streso mažinimo strategijos. Tokias išvadas pateikė Pietų Karolinos Medicinos universiteto tyrimas, publikuotas žurnale „Nicotine & Tobacco Research“.
Šio tyrimo rezultatai yra ypač svarbūs todėl, kad pasak JAV „National Institute of Drug Abuse“, moterys 31% rečiau, nei vyrai meta rūkyti. Iš dalies taip yra todėl, kad nikotino pakaitinė terapija laikoma veiksmingesne vyrų tarpe. Mokslininkai tyrė 177 rūkančiuosius – paaiškėjo, kad moterys labiau nei vyrai norėjo rūkyti po stresą sukelti galinčių situacijų, pavyzdžiui, išmaniojo telefono ekrane pamačiusios žiaurumo ar karo vaizdus. Tokių skirtumų nepastebėta tyrimo dalyviams rodant su rūkymu susijusius vaizdus.
„Žinome, kad ne visi naudojami gydymo būdai yra vienodai veiksmingi vyrams ir moterims,“ – pabrėžia Rachel L. Tomko, pirmoji tyrimo autorė. – „Taip gali būti todėl, kad vyrams ir moterims rūkymas susijęs su skirtingais malonumą sukeliančiais ir atpalaiduojančiais aspektais, ir jie rūko dėl skirtingų priežasčių.
Mūsų gauti rezultatai rodo, kad stresas neleidžia mesti rūkyti labiau moterims, nei vyrams.“
Vyriausiasis tyrimo autorius Kevinas M. Gray prideda: „Šis tyrimas padeda mums suprasti, kas verčia žmones rūkyti ir atrasti naujus dalykus, kurie iš tiesų gali trukdyti gydymui.
Jei rūkymas būtų susijęs vien tik su priklausomybe nuo nikotinu, pakaitinė terapija būtų veiksminga visiems žmonėms, tačiau situacija yra sudėtingesnė. Kuo daugiau į tai gilinsimės, tuo geriau galėsime pritaikyti gydymą asmeniškai kiekvienam rūkančiajam.“