„Šiuo metu vieno vaiko priežiūrai savivaldybės darželiuose iš miesto biudžeto per mėnesį taip pat vidutiniškai skiriama apie 100 eurų, tad nauja kompensavimo tvarka norima pasiekti socialinio teisingumo nevalstybines švietimo įstaigas lankantiems vaikams. Taip pat siekiama, kad kuo daugiau Klaipėdos tėvų finansiškai pajėgtų savo atžalų priežiūrą patikėti ne tik Savivaldybės, bet ir privatiems darželiams, o kartu būtų paskatinta ir nevalstybinių ikimokyklinių įstaigų plėtra mieste“, - pranešime spaudai teigė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.
Klaipėdoje oficialiai veikia aštuonios privačios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lanko apie 250 mažųjų klaipėdiečių. Atlikus nevalstybinių darželių vadovų apklausą paaiškėjo, kad nuo šių metų rugsėjo pirmosios į mieste jau veikiančias privačias švietimo įstaigas papildomai dar galėtų būti priimta daugiau nei 100 vaikų.
Taip pat planuojama papildomai įsteigti 20 darželinukų grupių savivaldybės darželiuose.
„Šiuo metu į savivaldybės darželius Klaipėdoje nepatenka beveik 600 vaikų. Atlikus išsamią miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo tinklo analizę paaiškėjo, kad turime vidinių rezervų dar šiemet eiles į darželius gerokai sumažinti, o kitąmet – šią problemą Klaipėdoje išspręsti visiškai, - sakė V.Grubliauskas.
Skaičiuojama, kad miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose šiais metais bus įkurtos 445 naujos vietos. Jų įsteigimui iš Savivaldybės biudžeto reikės skirti apie 445 tūkst. eurų.
Planuojama, kad naujos kompensavimo tvarkos įgyvendinimui šiemet iš miesto biudžeto reikės skirti apie 150 tūkst. eurų Uostamiesčio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas bendrai lanko beveik 8,8 tūkst. vaikų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Žinios.lt, BNS