Sporto klubas – puiki investicija į savo ateitį. Moki pinigus šiandien, o dailia figūra ir puikia sveikata puikuojiesi rytoj. Deja, ne visada ta investicija teikia vien naudą ir malonumus. Netinkamai išsirinkusi sporto klubą greičiausiai iš anksto pasmerksi savo treniruočių programą nesėkmei.
Į ką vertą atsižvelgti renkantis sporto klubą?
1. Kaip tave sutinka? Ar tau čia patiks, galima spręsti jau iš administratorės žvilgsnio – ar mielai su tavim bendrauja, ar skiria pakankamai laiko, ar atsako į visus rūpimus klausimus, ar aprodo sporto klubo patalpas? Jei nori sąžiningai lankyti treniruotes, ne mažiau nei 3 kartus per savaitę, turėtum klube jaustis gerai – jei ne kaip namie, tai bent jau ne kaip prieš vizitą pas stomatologą.
2. Kokia publika čia renkasi? Jei esi apvalesnių formų – veikiausiai jausiesi nejaukiai sporto klube, kur lankosi vien iš akies trauktos manekenės. Jei paskutinį kartą sportavai dar mokykloje, per kūno kultūros įskaitą, klubas, kur dauguma lankytojų sportuoja profesionaliai, irgi nepasirodys tau pats tas. Taigi prieš pirkdama abonementą nepamiršk užmesti akį ir į ten besitreniruojančius žmones. Klubo “kaimynai” – labai svarbus tavo geros savijautos faktorius.
3. Ar grafikas paklūsta tau? Laukiama viešnia čia turėtum pasijusti kada beatvyktum. Todėl net jei abonemente nurodytas treniruočių laikas tau puikiausiai tinka, ne pro šalį būtų vis dėlto iš anksto pasidomėti, kaip galėtum atsigriebti už prarastą treniruotę, jei kurią dieną nepavyktų atvykti savo laiku. Ar tau būtų suteikta galimybė ateiti į treniruotę su kita grupe arba kibti į treniruoklius kitom valandom, savaitgalį? Ir ar pavyktų pratęsti abonemento galiojimo datą jei, tarkim, kurį laiką negalėtum sportuoti dėl ligos? Jei moki iš anksto – tai ir visas sąlygas bei lengvatas aptark iš anksto, kad pinigai nebūtų išmesti į balą.
4. Ar nusirengti nebaisu? Persirengimo kambarys – tikriausiai dar svarbesnė vieta, nei pats sporto klubas. Prieš pirkdama abonementą būtinai užmesk akį, kaip atrodo dušo kabinos, spintelės. Įvertink, ar jose pakankamai vietos pasikabinti tavo rūbams ir pasidėti sportiniam krepšiui. Jei dušo kabina tokia, kad mieliau jau lėksi iš klubo prakaituota, nei ten prausiesi, spintelėj rūbus kaskart teks sulankstyti, kad jie tilptų, o pačioje persirengimo patalpoje švilpauja skersvėjai – geriau ieškokis kitos vietos pasportuoti, nes čia bus ne tik nepatogu, bet dar ir ligų netruksi pasigauti.
5. Ką siūlo treneris? Nors tai atrodo nereikšminga smulkmena, tikrai vertėtų pasiteirauti administratorės, kokioje gi srityje specializuojasi žmogus, iš kurio tikiesi gauti aibę geros savijautos receptų. Sporto klubuose paprastai būna bent keletas trenerių, taigi pasidomėk, kurio specializacija labiausiai atitinka tavo mėgiamą sporto stilių ir tavo poreikius.
6. Ar dėmesio užteks? Trenerio pareiga –ne tik atsakyti į tau kilusius klausimus. Idealiu atveju jis turėtų nuolat būti kur nors netoliese, užmesti akį į tave net ir tada, kai dirbi savarankiškai, ir jei reikia – pasakyti, kokias klaidas darai. Tačiau vis dar pasitaiko sporto klubų, kur trenerį prisišaukti sunku, jis atsakingas ne už vieną, o už keletą salių, galbūt net dirba vienu metu ir kaip administratorius. Jei kaip tik tokia padėtis tavo pasirinktame sporto klube, išties verta pamąstyti – ar tikslinga mokėti pinigus už paslaugas, kurių tu... negauni, arba gauni nepakankamai?
7. Ar sveikata – tikrai svarbu? Ar kam nors rūpi, kaip tu treniruotės metu jautiesi? Jei treneris skyrė atitinkamą krūvį, bent jau pirmųjų treniruočių metu jis turėtų stebėti, kaip jautiesi visos treniruotės metu, pasiteirauti, ar po kiek laiko neima tempti raumenų, ar negelia sąnarių, netrūksta kvapo. Ir, jei reikia, treniruotės eigoje koreguoti paskirtą programą. Jei jis to nepadaro – vadinasi, atlieka tik pusę savo pareigos.
8. Kaip prisijaukinami naujokai? Ar naujokams siūloma individualių treniruočių programa? O gal sporto klube yra specialūs užsiėmimai pradedantiesiems? Juk tu pati – ne specialistė, ir vargu ar išmanai, koks pratimų kompleksas ar kurie treniruokliai padės greičiausiai pasiekti norimą rezultatą. Todėl šiuo atveju tiesiog nuodėmė būtų atsisakyti trenerio pagalbos – juk jis gali nustatyti individualų krūvį ir prižiūrėti, kad tinkamai jo laikytumeisi. Beje, kai jau priprasi prie paskirtojo krūvio, kvalifikuotas treneris būtinai pasiūlys šiek tiek pakoreguoti treniruočių planą, papildys jį naujais pratimais ar pasunkins tuos, kuriuos jau puikiai atlieki – kad organizmas, pripratęs prie atitinkamo krūvio, vėl galėtų paprakaituoti.
9. Tavo savijauta – lakmuso popierėlis. Intuicija taip pat neblogas patarėjas. Todėl užuot džiūgavusi, kad pagaliau ryžaisi ir pradėjai sportuoti, keletą valandų stebėk savijautą po treniruotės. Kaip jautiesi? Pavargusi, bet linksma? Ar visiškai išsekusi ir nieko nebenorinti? O gal širdy kirba kažkoks slogutis, jog pataikei ne visai ten, kur norėjosi? Niekada ne vėlu pasiieškoti geresnio varianto. O tavo vidinis balsas patars geriausiai!
Parengė Laura MUREIKAITĖ