Lietuvis, lydimas trenerio Aido Danilovo, užėmė antrąją vietą Pasaulio aklųjų sporto žaidynėse Anglijos Birmingamo mieste, kurios vyko šių metų rugpjūtį. Taip pat įskaitoje – ir trečioji vieta Pasaulio aklųjų teniso čempionate Lenkijos mieste Krokuvoje, kuris vyko šių metų rugsėjį.
Nors aklųjų tenisas yra individualus sportas, tačiau trenerio vaidmuo yra ypatingai svarbus. Prieš kiekvieną mačą Jis neregiui tenisininkui labai išsamiai nupasakoja varžovo žaidimo techniką, pataria kaip teisingai užsiimti vietą korte, kad regos neturintis tenisininkas galėtų atremti varžovo smūgius.
„Aklųjų tenisas yra sportas, kuris reikalauja ne tik fizinės ištvermės, bet ir milžiniškos koncentracijos, staigios reakcijos bei intuicijos. Tikimės, kad mūsų pergalės įkvėps kitus nepasiduoti gyvenimo išbandymams ir drąsiai įgyvendinti savo svajones, kartu ilgainiui Lietuva įgis galimybę papildyti savo paralimpinę rinktinę nauja sporto šaka“, – teigia Karolius Verbliugevičius.
Pats jis regėjimo neteko 19 metų patekęs į autoavariją (dabar jam 46 metai), tačiau prieš tai 11 metų žaidė lauko tenisą, o įgyta patirtis neša naudą ir šiandien. Pirmas tarptautinis aklųjų teniso turnyras, kuriame dalyvavo du Lietuvos neregiai tenisininkai Karolis Verbliugevičius ir Povilas Krapikas, vyko 2022 m. rugsėjį Lenkijos Sopoto mieste. Artimiausiu metu laukiantys turnyrai Vokietijoje, Ispanijoje, Anglijoje.
Kaip teigia treneris Aidas Danilovas, aklųjų tenisas kol kas dar nėra paralimpinė sporto šaka, tačiau tai tik laiko klausimas, kada šis sprendimas bus priimtas. „Šiuo metu vienas iš pagrindinių Tarptautinės aklųjų teniso asociacijos tikslų yra įtraukti šią sporto šaką į paralimpinių rungtynių darbotvarkę. Be to, yra didelis kitų asociacijų ir federacijų palaikymas, taigi visame pasaulyje diskutuojama, kad tai gali atsitikti jau artimiausiais metais“, – prognozuoja A. Danilovas.
Aklųjų teniso sporto vystymui Lietuvoje jau įsteigtas neįgaliųjų sporto klubas „Blind Sport Lt“. Pirmas klubo žaidėjas – neregys Karolis Verbliugevičius, treneriai Laura Radzevičiūtė, Vytenis Makauskas ir Aidas Danilovas. Klubas jau pateikė prašymus dėl narystės Tarptautinei aklųjų teniso asociacijai ir Lietuvos aklųjų sporto federacijai.
Aklųjų ir silpnaregių lauko tenisas buvo adaptuotas 1984 m. studento iš Japonijos Miyoshi Takei, kuris sukūrė taisykles ir kamuoliuką, skleidžiantį garsą. Jau 1990 m. įvyko pirmosios oficialios varžybos
Japonijoje, o šiuo metu daugelyje pasaulio šalyse vyksta įvairaus lygio varžybos, įskaitant ir pasaulio čempionatus.
Žaidėjai, norintys dalyvauti oficialiuose turnyruose, turi turėti specialią jiems suteiktą kvalifikaciją B1 - (nėra regėjimo, žaidžiama su akis dengiančiais raiščiais), arba silpnaregiams kategorijas B2, B3, B4. Šias kategorijas nustato oficiali medicininė komisija.