• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl daugybės nusivylimų atsiranda pagarbos sau trūkumas. Vietoj to, kad pagirtumėme, mes pasiruošę save išpeikti. Čia kalbėsime apie savęs įvertinimo naudą, kuri neturi nieko bendra su pagirūniškumu.

REKLAMA
REKLAMA

Aš esu nuostabus!

Jau protėvių laikais afrikiečiai turėjo tradiciją, kuri vadinosi kasala. „Jie užrašydavo tekstą apie save, minėdami gerąsias savo savybes ir garsiai jį perskaitydavo“, - aiškina šia tema parašytos knygos autorė, Marie Milis, Bruselyje dirbanti etikos dėstytoja.

REKLAMA

Čia nekalbama apie savęs išaukštinimą. Daugiau skatinama parašyti tekstą pirmu asmeniu (Aš), kuris teksto klausytojams sukeltų norą pasakyti: „Kaip man pasisekė, kad pažįstu šį žmogų!“. Vienas iš pagrindinių principų – ketinimas ne peikti, o rasti savo didybę ir grožį – bruožus, leidžiančius būti unikaliems.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėkite daug, bet nemeluokite

Nors iš pradžių pratimas gali pasirodyti paprastas, kartais jis sukelia šiek tiek sunkumų. Marie Milis, išbandžiusi tai su studentų kursu prieš egzaminą ir netgi su neseniai atleistų iš darbo agentų grupele, duoda du patarimus, galinčius palengvinti užduotį:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išsiplėtimas: reikia būti atidžiu, atkreipti dėmesį į tai, kas dedasi mūsų viduje, to momento būseną, vidinį judėjimą, pojūčius ir visa tai labai smulkiai išdėstyti. Pavyzdžiui, sakiniu: „Aš esu genijus, pasislėpęs po įprasto nuolankumo suknele.“

REKLAMA

Kita neišvengiama sąlyga: viskas privalo būti tiesa. Nėra naudos laikytis pozityvios vizijos, jei iš tiesų jūsų gyvenimas yra tamsus, ir esate kupinas neigiamybių. Galvokite ir rašykite neigiamus dalykus, tačiau tokiu būdu, kuris jus ramintų ir aukštintų tą tamsų jūsų gyvenimo atspalvį.

REKLAMA

Atpalaiduokite mintis

Išmokite atpalaiduoti mintis ir kontrolę. Trumpai tariant, reikia pamiršti organizuotą rašymą ir stengtis taikyti kūrybingumą, susijusį su jausmais o ne intelektu (nors ir pačiu įspūdingiausiu). Nereikia daug laiko, kad parašytumėte savigyros tekstą. Užtenka kelių minučių, kad pastebėtumėte bent vieną iš savo gerųjų savybių ir parašytumėte trumpą tekstą apie save. Jei tikrai nėra jokio įkvėpimo, galbūt rasite jį gamtoje ar muziejuje?

Šiuolaikiška nauda

Reguliariai praktikuojant, tai yra tarsi sielos gimnastika: savęs gyrimas skatina pagarbą sau ir padeda vėl įžvelgti asmeninius talentus. Tai labai naudinga krizės laikotarpiu. Kai žmogus pasijunta neužtikrintai, savigyra gali suteikti daug dinamikos ir pakelti nuotaiką!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų