Žmonijos istorija mena ne vieną daugiau ar mažiau kraupią pasaulio pabaigos pranašystę. Remiantis religija ir astronominiais įvykiais, paskutinioji teismo diena buvo išpranašauta šimtus ir net tūkstančius kartų, tačiau Žemė vis dar sukasi, o gyvenimas joje tęsiasi. Vis dėlto daugybė žmonių 2012 gruodžio 21-ąją sieja su pasaulinio masto katastrofa arba naujojo Šviesos amžiaus pradžia. Susirūpinusių šia mistikos ir paslapties gaubiama data vis daugėja, todėl Pirmasis Baltijos kanalas šį antradienį praskleis paslapties skraistę.
Egzistuoja keletas populiarių teorijų. Viena jų – senovės Majų kalendoriaus pabaiga. Skelbiama, kad to laikmečio astronomai žinojo apie būsimą Žemės, Saulės ir Paukščių Tako išsirikiavimą į vieną liniją būtent 2012-ųjų gruodžio 21-ąją, o tai turėtų iššaukti juodosios skylės atsivėrimą. Kitos teorijos gana panašios. Neva, mitologinės Atlantidos gyventojai Sfinkso, Giros piramidėse, bei graikų Denderos šventyklos viduje palikę hieroglifus, įspėjančius ateinančias kartas apie 2012 m. įvyksiančią apokalipsę.
Dar viena teorija apie artėjančią paskutiniojo teismo dieną – link Žemės skriejanti planeta Nibiru. Kalbama, kad šiais metais atsitrenkusi į mūsų planetą arba praskriejusi itin arti, ji sustabdytų žemės sukimąsį. Tačiau astronomai šią teoriją visiškai atmeta, aiškindami, kad, kaip spėjama dvidešimt kartų už Jupiterį didesnę planetą, mokslininkai būtų seniai pastebėję. Savo nuomonę apie lemtingąją datą turi ir astrologai. Jie teigia, kad vadinamoji apokalipsė bus tik perėjimas iš vienos eros į kitą.
Vis dėlto, tikintieji, kad Pasaulio dienos suskaičiuotos, tvirtina, kad išgyvens tik tie, kurie bus tinkamai pasiruošę. Sklando gandai, jog didžiųjų šalių vyriausybės, o įkandin jų ir stambūs verslininkai masiškai įsirenginėja požemines slėptuves. Brangių bunkerių sau negalintys leisti buriasi į „išgyventojų“ stovyklas, kaupia maisto atsargas, medikamentus, įrankus bei ginklus ir aktyviai treniruojasi.
Visai neseniai spauda rašė apie tai, kad Brazilijos San Fransisko De Paulos miesto meras pradėjo kampaniją, kuria miesto gyventojai skatinami pasirengti šių metų gruodį numatomai pasaulio pabaigai. O kaip Lietuva? Ar pasaulio pabaigai kaip nors ypatingai ruošiasi mūsų sostinė?
„Civilinė sauga jokiomis pasaulio pabaigomis netiki ir specialiai tam nesiruošia“, – šypsenos neslepia Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vedėjas Danielius Bučinskas. „Tačiau, jei iškiltų realus pavojus žmonių gyvybei bei sveikatai, yra parengtas Vilniaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo plano projektas“, – sakė D. Bučinskas.
Ar mūsų dienos jau suskaičiuotos? Ar tai tiesiog masinė isterija, pasipelnyti trokštančiųjų valia apėmusi visą pasaulį? Filmo „Apokalipsė 2012. Kada išauš teismo diena?“ autoriai šį antradienį 22:25 per Pirmąjį Baltijos kanalą pabandys išsiaiškinti informaciją, slypinčią Majų kalendoriuje ir ką galime suspėti nuveikti iki paskutiniosios teismo dienos, jei ji vis dėlto ateis.