Dešinė nežino arba nenori žinoti, ką daro kairė, – taip elgiasi apie žūtbūtinį karą su šešėliu ir kontrabanda paskelbusios valdžios institucijos.
Muitinės departamentas, vadovaujamas Antano Sipavičiaus, vėl nori pasisamdyti įmonę, atsidūrusią teisėsaugos taikiklyje, įtarus, kad ji pardavinėja kontrabandinius rūkalus, kuriuos muitininkai jai perdavė sunaikinti. A. Sipavičiaus vadovaujami Muitinės departamento pareigūnai nemato nieko bloga, kad bendradarbiaujama su kriminalistams įtarimų keliančia bendrove.
Ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio jau priartėjo prie pabaigos, jame figūruoja net 10 įtariamųjų, tarp kurių yra ir tos bendrovės atstovų.
Tačiau įtartiną įmonę kaip viešojo pirkimo laimėtoją vėl pasirinkę muitininkai tiktai skėsčioja rankomis – esą niekas nėra kaltas, kol to nepripažino teismas.
Neseniai Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos paskelbė jau baigęs viešąjį pirkimą, siekiant įsigyti konfiskuotų ir valstybės naudai perduotų tabako gaminių bei jų pakuočių naikinimo paslaugas.
Muitininkai ieškojo paslaugos teikėjo, kuris galėtų sunaikinti 72 tonas tabako ir 268 tonas tabako gaminių, taip pat jų pakuočių.
Šį pirkimą, kuris buvo vykdomas apklausos būdu, laimėjo Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Biastra Plius“, jau ne vienus metus veikianti tokių paslaugų rinkoje.
Įdomu tai, kad būtent šiai bendrovei dar praėjusių metų rudenį uodegą skaudžiai primynė Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai.
Spalio 27 dieną sostinėje, prie teritorijos, kur veikia „Biastra Plius“, buvo sustabdytas mikroautobusas su 40 dėžių cigarečių „Jin ling“.
Bendrovės teritorijoje pareigūnai sulaikė aštuonis jos darbuotojus, tarp kurių buvo ir gamybos darbų vadovas.
Per kratą „Biastra Plius“ pagalbinėse patalpose buvo rasta dar 10 dėžių kontrabandinių cigarečių.
Pareigūnai įtarė, kad į rinką grąžinamos, o ne sunaikinamos buvo ne tik šios, bet ir kitos konfiskuotos prekės.