Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Tikrai svyla, bet tai ministro Palaičio padai.Juk kontrabandos, narkotikų ir kitų nusiklatimų turimo kontrolė-jo rankose ,tačiau kaip vežė, taip veža, kaip vogė, taip vagia.
Kad krito jų autoritetas, tai jau tikrai. Na Kubiliaus ir taip nebuvo jis didelis, o va Prezidentę tikrai mačiau kaip kovotoją už tiesą. Dabar tas įsitikinimas susvyravo ne mano vieno akyse.
FNTT SKANDALO SUOKALBIO VERSIJA. (3 papildyti komentarai)

Kas galėjo pagalvoti, kad liberalcentristai šį kartą taip susimaus? Atrodo ir tikslai buvo labai konkretūs ir sumaišties planas buvo gan gudriai sumanytas. Netikiu, kad tai tik R.Palaičio rankdarbis. Užmojis ir galimybės ne tos... Tikriausiai, buvo kam jį pastūmėti ir kam patarinėti. Net ir A.Čaplikas, kuris save gal laiko partijos smegenų centru, šį kartą vargu ar buvo svarbiausias dirbtinio skandalo stūmėjas. Pūtėjas ? - gal būt... Net ir šis "gudrutis" įklimpo į tą "daiktą",o dabar murkdosi jame kitus to "daikto" turiniu tepliodamas. Gal vis dar nepajėgia suprasti, kad šiai aferiūkštei ateina galas. Ji ne tik bus pakankamai paviešinta, bet ir visuomenės atitinkamai įvertina. Nesitikėjo šis "liberalas", kad visuomenė kur kas labiau pritars premjero siekiams turėti šalyje nors vieną tarnybą, pajėgią kovoti su finansiniais nusikaltimais ne kioskelių priežiūrai, o iš esmės. Peržvelgus žiniasklaidą aiškiai galima pastebėti, kad LiCS pirmininkas A.Čaplikas su pavaduotoju R.Palaičiu sudavė skaudų smūgį LiCS įvaizdžiui. Ir netgi jei FNTT vadovai nebus greitai sugrąžinti į savo pareigas, mūšis liberalcentristams jau pralaimėtas. Ar gali šis politinis darinys dar kaip nors pakenkti "Permainų koalicijai"? - verta pasiaiškinti. Kaip ir apie galimų suokalbininkų pagrindinius tikslus ir priemones.

PASIAIŠKINKIME NUOSEKLIAU:

1.Laikas virsmui buvo parinktas gan apskaičiuotai. Premjero kelionė į Japoniją dėl Ignalinos AE buvo žinoma iš anksto. Sąmokslo užsakovus žinia, kad gali A.Kubilius susitarti, galėjo galutinai išvesti iš kantrybės tuos, kurie siekė, siekia ir sieks atominės elektrinės darbus sužlugdyti. Kai kalbama apie šalies energetinę nepriklausomybę ir tokios reikšmės objektus, būtų naivu tikėtis, kad Rusijos energetikos "banginiai", dirbantys ranka rankon su šalies režimu, praleis pro akis ir ausis tokio objekto statybos galimybę. Ne šiaip sau pradėti darbai net dviejuose panašiuose objektuose prie Lietuvos sienų. Dabar gal jau suvokta, kad tai nepadėjo ir labai gali būti, kad ieškoma būdų kaip sunaikinti tokio sudėtingo projekto įgyvendinimą iš vidaus, t.y. mūsų pačių LiCS "gudručių" ir kitų "vadybininkų" rankomis.

2. Bet kokia sumaištis gerai dirbusioje FNTT - vanduo ant "Snoro" buvusio šeimininkų malūno. Nepamirškime, kad būtent FNTT atlieka svarbius tiriamuosius veiksmus, kaip buvo išgrobstyti dingę milijardai litų ir kokį vaidmenį tame galėjo suvaidinti Lietuvos valstybinio banko priežiūros pareigūnai. FNTT vadovai galėjo netgi pradėti aiškintis, kodėl buvo nutrauktas "Snoro" tikrinimas, kai buvo įtarta, kad šioje "kontoroje" plaunamos nešvarios lėšos. Nepamirškime ir to, kas tais 2004 metais Lietuvos politikoje šeimininkavo.

3. Dar keisčiau atrodė tai, kad be rimtesnio atgarsio buvo numarinta "Lietuvos ryto" straipsnio afera, siekianti išbalansuoti Lietuvos bankinę sistemą ir taip pabandyti pagelbėti "Snoro" įmonei, turinčiai daugiau negu trečdalį šio dienraščio akcijų. Prokuratūra tik šio skandalo metu pradėjo vėl tirti, kas galėjo nutekinti slaptą informaciją "Snoro" šeimininkams ir laikraščiui. Tik per vieną parą šie sugebėjo suspėti papildomai išplauti gal net milijardą litų.

4. Nors Seime sudarytai "Snoro" bankroto tyrimo komisijai vadovauti vieno balso persvara buvo paskirtas, mano nuomone, labai nepatikimas žinomas demagogas Valentinas Mazūronis, tačiau tas tyrimas galėjo tapti taip pat pavojingas, aiškinantis ir "Lietuvos ryto" aferą. Juk toje komisijoje dirba įvairių politinių frakcijų atstovai.

5. Stengiantis pridengti informacijos nutekėjimo kaltininkus, pasirinkta "atpirkimo ožiu" FNTT vadovai. Sėkmingoje eigoje vienu metu galima būtų buvę nušauti du zuikius. A. Sunaikinti aktyviai ir produktyviai dirbančius teisėsaugos institucijos vadovus. B. Pakirsti valdančios koalicijos galimybes vykdyti energetinės nepriklausomybės siekius ir iki minimumo sumažinti "Snoro" bankroto pasekmes.

6. Logika pasirenkant kandidatus apkaltinimui galėjo būti labai paprasta. Nebuvo paslaptis, kad prezidentė dar V.Gailiaus paskyrimo metu 2010 metais dėl nežinomos priežasties nebuvo tuo patenkinta. FNTT vadovai dėl savo aktyvumo galėjo turėti daug priešininkų korumpuotose ir su kontrabanda susijusiuose sluoksniuose, kurių lobistai galėjo pasiekti ir prezidentūros koridorius.
7.Manau, kad R.Palaitis nebuvo nuoširdus ir tikslus informuodamas prezidentę, gal net specialiai norėdamas ją suklaidinti. Dabar daug kas teigia, kad pati prezidentė galėjo būti "pakišta". Žinant jos būdo savybę niekada neprisipažinti suklydus, situacija šiuo metu dėl to tampa sunkokai prognozuojama. Jei FNTT vadvų kaltė dėl slaptos informacijos nebus įrodyta, tai prezidentė pateks į labai jai nemalonią situaciją. Teigdama, kad ministras R.Palaitis "ne prie ko", ji pati kreipia ugnį į save pačią. Jei ji tikrai yra telefonu raginusi V.Gailių atstatydinti pavaduotoją V.Giržadą, tai prezidentei vargu ar pasiseks įrodyti, kad ji tikrai "ne prie ko". "Telefoninė teisė" nėra tas metodas, kuris tinka laisvos šalies valdžių tarpusavio santykiams. Kai buvo netgi apeinama Vyriausybės ir Seimo vadovai, tokiu būdu juos lyg ir pažeminant, tai konfliktinė situacija tapo dirbtinai užprogramuota. Nevertėtų jos toliau eskaluoti. Tyrimai vyksta ir nustačius tikruosius kaltininkus, viskas turi stoti į savo vietas pagal teisingumo principą.

8. Įvaryti pleištą tarp LR prezidentės ir TS LKD partijos, kuri su 45 Seimo nariais ir puse Vyriausybės ministrų neša pagrindinį įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios krūvį bandoma jau nuo šios koalicijos pradžios. Savo dantis į tai jau atšipino prkatiškasi visos dabatrtinės opozicijos jėgos. Kadencijai einant į pagaigą sukruto ir liberalcentristų vadai. Labai abejoju ar juos tikrai palaiko kiti šios partijos delguoti ministrai ir eiliniai frakcijos bei partijos nariai. Ir jie negali nepastebėti šio skaudaus pralaimėjimo viešoje informacinėje erdvėje. o juk labai tikėtina, kad gali sekti ir teisinis skandalistų pralaimėjimas. SeimoAntikorupcinė komisija jau išdrįso pasikviesti netgi patį "Lietuvos ryto" redaktorių Vainauską. Jam visišką "nežiniuką" gali būti labai sunku suvaidinti.

9.Neatmestina tikimybė, kad vienas iš papildomų LiCS siekių galėjo būti valdančios koalicijos daugumos sunaikinimas. Darbo sąlygos dirbti Seime vykdant svarbiausias užduotis ir dabar yra sudėtingas. Mažumos vyriausybei tai būtų dar sunkesnis uždavinys. Nesiūlysiu nieko ministrui R.Palaičiui, nes jis, mano supratimu, yra valdomas. Siūlau tiems "vadybininkams" kurie šį skandalą sukėlė pamąstyti, kad jei Lietuvoje bus blogiau gyventi, tai tas palies ir juos pačius bei jų artimuosius. Nekirskime pavasarį to medžio, kuris rudenį gali vaisius užauginti. Net jei šalta žiema medžiui kažkiek pakenkė. Gamtos stebuklą turime sugebėti pajausti gamtoje ir savo sielose. Neleiskime joms apkerpėti...
Įvertink: 7
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų