• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ištyrus iš gyvsidabriu apnuodyto Ukmergės teismo paimtas bylas paaiškėjo, kad jos paveiktos nuodingojo metalo garų. Kad bylos nekeltų pavojaus, būtina jas apdoroti karščiu. Jau sulaukta nerimą keliančių žmonių sveikatos tyrimo rezultatų. Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje ištirtas oras iš šešiolikos sandariai uždarytų maišų, kuriuose kelias paras buvo laikomos bylos.

REKLAMA
REKLAMA

Nustatyta gyvsidabrio garų koncentracija, kitaip vadinama emisija – materialinių dalelių (elektronų) išspinduliavimas.

REKLAMA

Lietuvoje iki šiol nėra patvirtinti leidžiami gyvsidabrio emisijos dydžiai, tad laboratorijos specialistai vadovavosi tarptautine praktika.

„Lyginome su JAV leidžiama gyvsidabrio garų norma daiktuose – 0,01 miligramo viename kubiniame metre.

Ukmergės teismo bylose rasta dešimteriopai mažiau – nuo 0,0004 iki 0,0013 miligramo.

Tad galima teigti, kad gyvsidabrio garų emisija nėra labai didelė, tačiau vis dėlto egzistuoja”, – vakar sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro Saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, kadangi gyvsidabris gerai skyla aukštesnėje nei 26 laipsnių temperatūroje, prieš išnešant bylas į naujas patalpas bus rekomenduojama joms taikyti karščio procedūrą.

Apie 1000 bylų, kurių dar nėra archyve, ne mažiau kaip keturias valandas teks palaikyti specialiais prietaisais iki 30 laipsnių karščio prikaitintoje patalpoje, po to dar valandą gerai išvėdinti.

Vėliau bus tiriamos ir atitinkamai apdorojamos ir teismo archyve esančios bylos. Čia jų yra apie 40 tūkstančių, rašo „Lietuvos rytas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų