• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas sako, jog spaudimas švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui palengvinti lietuvių kalbos egzaminą tautinėms mažumoms buvo nemažas.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento vadovas pažymi, kad Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) priėmus sprendimą tapo aišku, jog tokie palengvinimai negalimi, bet tikisi, jog klausimą pavyks suderinti su tautinėmis mažumomis ir dvišalių Lietuvos santykių su Lenkija tai nesugadins.

REKLAMA

„Teismo sprendimus reikia vykdyti, Aukščiausiasis administracinis teismas išaiškino, kad pažeistos Konstitucijos nuostatos. Nereikia akcentuoti, reikia sėstis, diskutuoti, kalbėtis, aštrinti šito klausimo nereikėtų. Aš nemanau, kad tai yra klausimas, kurio negalėtume išspręsti“, – interviu Žinių radijui trečiadienį kalbėjo V.Gedvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat jis teigė, jog teismo sprendimas buvo reikalingas ir įsakymą dėl palengvinto egzamino pasirašiusiam ministrui, nes išaiškino situaciją. „Tautinių mažumų spaudimas ministrui buvo nemažas, ypač iš lenkų pusės“, – sakė V.Gedvilas.

Jo teigimu, anksčiau ar vėliau šis egzaminas nebeturėtų kelti diskusijų. „Mes turime vienodai mokėti lietuvių kalbą, nes gyvename Lietuvoje“, – sakė V.Gedvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LVAT antradienį nusprendė nuo rugsėjo panaikinti švietimo ir mokslo ministro įsakymą dėl palengvinto lietuvių kalbos egzamino tautinių mažumų mokyklų abiturientams.

Bylą nagrinėjusi LVAT išplėstinė teisėjų kolegija konstatavo, kad buvo pažeistas Konstitucijos 29 straipsnyje įtvirtintas visų asmenų lygybės principas.

REKLAMA

LVAT pabrėžė, kad valstybinė kalba yra itin gintina ir saugotina vertybė, jos vartojimas valstybės viešajame gyvenime kartu yra ir vienas iš valstybingumo garantų.

D.Pavalkio įsakymą, kuriuo tautinių mažumų mokyklų abiturientams palengvintas lietuvių kalbos brandos egzaminas, apskundė opozicijai priklausantys parlamentarai.

REKLAMA

Teismui apskųstas D.Pavalkio įsakymas tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomą žodžių skaičių lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje sumažino nuo 500 iki 400. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlymu taip pat buvo padidintas pasirenkamų autorių skaičius.

Teismas skundą išnagrinėjo abiturientams jau pasitikrinus valstybinės kalbos žinias. Vienintelį šiuo metu privalomą lietuvių kalbos egzaminą baigusieji mokyklas laikė birželio pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų