Įsivaizduokite, kaip turėtumėte paaiškinti šį sakinį žmogui, gyvenusiam prieš 100 metų. Nors, geriau pagalvojus, netgi prieš 15 metų.
„DOGE-1“ misijos metu „SpaceX“ kartu su „Geometric Energy Corporation“ į mėnulį nuskraidins 40 kg sveriantį mini-palydovą, kurį 2022 m. pradžioje į kosmosą nugabens raketa „Falcon 9“. Palydovas specialiais jutikliais ir kameromis rinks informaciją apie mėnulio paviršių. Planus sekmadienį, gegužės 9 d., patvirtino „Geometric Energy Corporation“ atstovai, atskleidę, kad misijos išlaidos bus apmokėtos „Dogecoin“ kriptovaliuta. Tiesa, kompanija neatskleidė, kiek ši misija kainuos.
Elonas Muskas socialiniame tinkle „Twitter“ dažnai dalinasi savo simpatija „Dogecoin“ kriptovaliutai. Viename įraše jis net yra užsiminęs apie šiuos planus: „Tikras „Dogecoin“, tikrame mėnulyje.“ Tiesa, ši žinutė buvo paskelbta balandžio 1 dieną, todėl daugelis nekreipė į ją dėmesio, manydami, kad tai tik eilinis E. Musko juokelis. Pasirodo, jis kalbėjo rimtai.
„Ši misija pademonstruos kriptovaliutos pritaikymą už Žemės orbitos ribų ir padės tarpplanetinės prekybos pagrindus. Mes nekantraujame paleisti „DOGE-1“ į mėnulį!“, – sakė „SapceX“ pardavimų viceprezidentas Tomas Ochinero.
„Atlikę pirmąjį tokio dydžio mokėjimą „Dogecoin“ kriptovaliuta, „Geometric Energy Corporation“ ir „SpaceX“ įtvirtino „Dogecoin“ kosmoso sektoriuje“, – pridūrė „Geometric Energy Corporation“ generalinis direktorius Samuelis Reidas.
„Dogecoin“ yra atviro kodo skaitmeninė valiuta, kuri buvo sukurta kaip linksma alternatyva pernelyg rimtoje kriptovaliutų rinkoje. Jos pavadinimas, tariamas „daužkoin“, buvo įkvėptas interneto memo su Šiba Inu veislės šunimi, pasirodžiusio socialiniame tinkle „Tumblr“ prieš maždaug 10 metų.
„Dogecoin“ buvo įkurta 2013-aisiais kaip pokštas, tačiau šiais metais ji tapo ketvirta didžiausia kriptovaliuta pagal rinkos vertę. Nuo 2021 m. sausio mėnesio „Dogecoin“ vertė išaugo 14 000 proc. Tiesa, nors galimybių atsiskaityti tokiomis kriptovaliutomis kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“ vis daugėja, „Dogecoin“ šiuo metu priima tik kelios įmonės ir platformos, tačiau tarp jų – ši privačių kelionių į kosmosą kompanija.
Po savo balandžio pirmosios dienos „pajuokavimo“, E. Muskas padėjo dar labiau išauginti „Dogecoin“ populiarumą. O kriptovaliutos augimas įgavo pagreitį, kai jis savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad „Tesla“ netrukus priims mokėjimus „Dogecoin“ kriptovaliuta. Kitą vertus, jis neseniai sukėlė ir „Dogecoin“ vertės kritimą, kai pramoginėje laidoje „Saturday Night Live“ apibūdino šią kriptovaliutą kaip „būdą sukčiauti“.
Tačiau būkite ramūs, nes tai tikrai nėra paskutinis kartas, kai jūs išgirsite apie šį keistą kriptovaliutų ir interneto memų junginį.