Kovo 21 d. Seime vyko Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos posėdis, kuriame dar kartą buvo svarstoma praėjusių metų birželį Seimo priimto nutarimo „Dėl metadono naudojimo teisėtumo“ įgyvendinimo gairės.
Sveikatos viceministras Audrius Klišonis teigė, kad spręsti šias problemas sudaryta darbo grupė Posėdyje buvo keliamas klausimas dėl priklausomybės centrų steigimo ir jo statuso keitimas, bei iš savivaldybių šių įstaigų perdavimas valstybės nuosavybėn. Vis ar nėra aišku, ar šie centrai turi veikti kaip viešosios ar kaip biudžetinės įstaigos. Anot vyriausybės atstovo, ateityje planuojama teikti kompleksines socialines paslaugas ir taip optimizuoti minėtų centrų veiklą.
Viceministro teigimu, siekiant padaryti reikiamas priklausomybių centrų veiklos ir administravimo korekcijas veiksmus, iš valstybės biudžeto metams reiktų 26 mln.litų.
Planuojama, kad nuo liepos pirmosios savo darbą pradės ir speciali nuo priklausomybių kenčiančių ligonių apskaitos sistema, kuri leis optimaliai keistis reikiama informacija tarp institucijų.
Seimo narė Vaidevutė Margevičienė posėdyje kalbėjo: „Paskaičiuota, kad šalia sostinės taboro bastosi apie 1700 sergančių priklausomybės ligomis asmenų, iš kurių 1427 surašyti administracinės teisės pažeidimai. Ką su šiais žmonėmis darysime?“ – klausė politikė, kuriai buvo atsakyta, kad kol toks žmogus nepaklius pas medikus, jo nebus ir informacinėje sistemoje.
Seimo narė taip pat akcentavo, kad Pravieniškių kalėjime šiuo metu yra trys tūkst., įkalintų jaunų žmonių, iš kurių apie dvidešimt procentų vartoja: „Šiems žmonėms dar apie trisdešimt metų teks dirbti, bet mes negalėsime jiems pasiūlyti nei darbo nei mokslo, tai užgesę žmonės. Turėtumėme pagalvoti apie šiuos žmones – jiems reikia ir sveikatos ir profesinės reabilitacijos.“
Posėdžio metu buvo akcentuojamas ir specialistų ir metodikų ir galimybių trūkumo klausimas.