• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus savivaldybės administracija įkurs komisiją, kuri peržiūrės ankstesnės valdžios sukurtą šiukšlių išvežimo tvarką, sukėlusią gyventojų nepasitenkinimą.

REKLAMA
REKLAMA

"Sprendimas patvirtinti naują šiukšlių išvežimo tvarką bei kainodaros metodiką buvo skubotas. Jis priimtas neatsižvelgus į realią atliekų rūšiavimo situaciją mieste bei vilniečių poreikius. Atsidūrėme tarp girnų – ankstesnė šiukšlių išvežimo tvarka bei skaičiavimo metodika tikrai nebuvo tobula, o ją pakeitė kita klaidinga sistema",– pripažino Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas.

REKLAMA

Mero teigimu, kiekvieną mėnesį Savivaldybė gauna nemažai Vilniaus gyventojų skundų dėl laiku neišvežamų šiukšlių bei kelis kartų išaugusių sąskaitų už šiukšlių išvežimo paslaugas. Ne tik išaugo kaina ir laiku neišvežamos šiukšlės, bet trūksta ir atliekų rūšiavimui skirtų konteinerių, neaiški skaičiavimo metodika ir kontrolės sistema.

REKLAMA
REKLAMA

"Gyventojai moka daugiau, o šiukšlės vežamos blogiau. Akivaizdu, kad naujoji tvarka nepateisina vilniečių lūkesčių. Apmaudu, kad ankstesnė miesto valdžia, neišanalizavusi esamos situacijos, skubėjo patvirtinti naują šiukšlių išvežimo kainodarą",- sakė Juozas Imbrasas.

Pasak mero, sostinės gyventojai pagrįstai piktinasi, kad mokestis už šiukšlių išvežimą dabar skaičiuojamas ne pagal gyventojų skaičių, o pagal būsto plotą – juk šiukšlina ne butai, o žmonės. Kita vertus, skaičiuojant mokestį pagal bute gyvenančių asmenų skaičių taip pat kyla problemų – kai kuriose patalpose gyvenamąją vietą yra deklaravęs vienas asmuo, o ten gyvenančių žmonių realiai yra gerokai daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybė nutarė sudaryti specialią komisiją, kuri įvertins šiukšlių išvežimo skaičiavimo tvarką ir, atsižvelgusi į užsienio šalių miestų patirtį, per dvi savaites pasiūlys sprendimus dėl tvarkos ir metodikos pakeitimų.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybė sieks didinti gyventojų bendradarbiavimą ir atsakomybę kuriant švarų ir tvarkingą Vilnių.

"Kaimyninių Lenkijos, Latvijos šalių sostinėse dauguma gyvenamųjų namų yra įkūrę bendrijas, kurios atstovauja gyventojams, gina jų interesus. Vilniaus gyventojai irgi turėtų telktis, kartu drausmindami tvarka nesirūpinančius kaimynus, operatyviai apie esamą situaciją informuoti savivaldybę, kreiptis dėl problemų sprendimo. Gaila, tačiau šiuo metu tik apie 15 proc. namų veikia bendrijos. Planuojame svarstyti ir įgyvendinti specialias priemones, skatinančias bendrijų steigimą",- sakė Vilniaus meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų