Pasak buriuotojų, tokios iniciatyvos pareikalauja nemažai asmeninės energijos, laiko ir būtų neįmanomos be dalinio Sporto rėmimo fondo finansavimo.
„Mūsų buriuotojų klubas visada buvo suinteresuotas buriuotojų bendruomenės auginimu ir naujų narių, ypač jaunųjų buriuotojų, pritraukimu į šį nuostabų sportą. Matydami, kad dvivietė, gana paprastai valdoma ir jaunimui skirta „RS Feva“ klasė pasiteisino kitose šalies akvatorijose, nusprendėme, kad šių jachtų laivyno sukūrimas čia, sostinėje, būtų puikus postūmis mūsų buriavimo mokyklos augimui, kur iki tol vaikai ir jaunuoliai buriavo tik vienvietėmis jachtutėmis“, – dalinasi „Gero vėjo“ klubo prezidentas Mantas Klimantavičius.
Pasak jo, 2020, kai ši idėja gimė ir ėmė pamažu judėti link įgyvendinimo, mokykla neturėjo nė vieno šios klasės laivo, tačiau per trejus metus jų Galvės ežero akvatorijoje, kur vyksta „Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos“ treniruotės, atsirado net penki.
„Tai reiškia, kad prie mokyklos buriuojant keliomis pamainomis galėjo prisijungti dar bene dvidešimt jaunųjų buriuotojų, pasiryžusių išmokti buriuoti dvivietėmis sportinėmis jachtutėmis. Kad atlieptume augančios sportininkų grupės poreikius įsteigėme ir naują trenerio etatą. Kitaip tariant, vos per tuos tris metus mokykla sparčiai išsiplėtė, paaugo tiek inventoriumi, tiek jaunaisiais sportininkais“, – teigia M. Klimantavičius.
Tačiau, pasak M. Klimantavičiaus, greta fizinio sostinės buriuotojų bendruomenės augimo, norėjosi augimo ir jų kompetencijose, įgūdžiuose bei žiniose. Dėl to per pastaruosius kelerius metus „Gero vėjo“ klubas organizavo seminarų ciklą įvairiausioms buriuotojiškoms kompetencijoms ugdyti bei tobulinti, kėlė Vilniaus regiono trenerių ir teisėjų kvalifikaciją.
„Pranešimus mūsų buriuotojams skaitė ir seminarus, bei klinikas vedė italų Optimist klasės rinktinės treneris Marcello Meringolo, pristatęs jų naudojamą treniravimo metodiką, tarptautinės kategorijos buriavimo varžybų žiuri Luigi Bertini ir tarptautinės kategorijos varžybų teisėjas Madis Ausman pristatė buriavimo varžybų taisyklių 2020-2024m. redakcijos pokyčius ir subtilybes, sporto psichologė Aistė Žemaitytė, kalbėjo apie buriavimo sporto psichologijos subtilumus, burių gamintojo „North Sails“ specialistas Marko Marinovič pasakojo apie burių valdymo techniką, olimpinė Lietuvos vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt, buriuotojas Rokas Milevičius dalinosi praktiniais patarimais, kaip elgtis lenktynių distancijoje siekiant pergalės“, – pasakoja M. Klimantavičius.
Tiesa, pasak M. Klimantavičiaus, kaip tik tuo metu, kai jie pradėjo rengti seminarus, šalį ir visą pasaulį ištiko Covid-19 pandemija. Ir nors iš pradžių kilo grėsmė, kad puikus sumanymas gali likti neįgyvendintas, vėliau seminarai buvo perkelti į virtualią erdvę, kas leido juose sudalyvauti ar jų įrašus peržiūrėti žymiai didesniam skaičiui susidomėjusiųjų nei būtų pavykę, jei šie seminarai būtų vykę gyvai.
„Pirminę pagalbą ir atspirtį gavome iš Sporto rėmimo fondo – tas buvo labai svarbi paskata. Tačiau viso proceso metu investavome ir labai daug savo laiko, energijos, išteklių. Tačiau šiandien galiu drąsiai pasakyti, jog visa tai atsiperka, ir atsiperka brangiausiais dalykais – vaikų ir jaunuolių šypsenomis, medaliais bei aktyviu įsitraukimu į buriavimo sportą“, – teigia M. Klimantavičius.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!