Į Vilnių susirinkę Pasaulio paveldo miestų organizacijos vadovai, istorinių miestų išsaugojimu, atgaivinimu ir subalansuota plėtra užsiimantys užsienio šalių specialistai gyrė sugebantį balansuoti skirtingus miesto plėtros ir paveldosaugos aspektus "žaliausią iš visų istorinių miestų" - Vilnių.
Antradienį Vilniaus rotušėje pasibaigusioje pirmojoje tarptautinėje regioninėje konferencijoje "Istorinių miestų urbanistinės kultūros tęstinumas" specialistai iš įvairių Europos valstybių dalinosi istorinių miestų tvarkymo patirtimi.Sekmadienį prasidėjusi regioninė konferencija surengta kaip pasiruošimas Pasaulio paveldo miestų organizacijos 7-ajam tarptautiniam simpoziumui, kuris rugsėjį vyks Graikijoje.
Konferencijoje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Graikijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos miestų merai bei aukšto rango pareigūnai, UNESCO, Pasaulio paveldo miestų organizacijos (PPMO) ir kitų tarptautinių bei nacionalinių organizacijų atstovai.
Konferencijoje buvo siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Pasaulio paveldo miestų, pasidalinti istorinių miestų tvarkymo patirtimi, taip pat siekiama skatinti savivaldos bendradarbiavimą su verslo sektoriumi.
Konferencijos dalyviai buvo supažindinti su miesto centrinėje dalyje vykdomais investiciniais projektais ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo darbais, apsilankė Kernavėje, Trakuose.
Pasibaigus renginiui surengtoje spaudos konferencijoje Pasaulio paveldo miesto organizacijos generalinis sekretorius Denisas Ricardas (Denisas Rikardas) sakė, kad tarptautinio simpoziumo Graikijoje organizacinio komiteto pirmininkė Lee Minaidis (Ly Minaidis) bei kiti konferencijos dalyviai pabrėžė pozityvius Lietuvos sostinėje vykstančius poslinkius paveldo išsaugojimo srityje, urbanistinės ir žaliosios - parkų ir t.t. - erdvių balansą.
Konferencijos dalyvių darbo grupės paruošė rezoliuciją, kurioje kalbama apie urbanistinės kultūros tęstinumą ir jo užtikrinimo priemones, apie savivaldos ir miesto bendruomenės vaidmenį bei seno ir naujo darną.
Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą yra įtraukti Vilniaus Senamiestis bei Kuršių nerija, Lietuva siekia šį sąrašą papildyti ir Trakų istoriniu nacionaliniu parku bei valstybiniu Kernavės kultūriniu rezervatu.
Konferenciją organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje ir Kultūros vertybių apsaugos departamentas.
BNS