Buvusi mokytojos padėjėja gali išeiti tik į savo kiemą, o lankymasis pas močiutę, kuri gyvena tik už 4 durų nuo jos, žaloja jos psichiką.
„Įsivaizduoju, kaip sudėtinga visiems suprasti tokią mano baimę ir tai, kaip ji priverčia mane jaustis. Net pati nesuprantu, kas galėjo manyje tai iššaukti.
Labai daug ko netenku, nebeturiu gyvenimo, todėl turiu kažko imtis“, - sakė Abby. „Šiuo metu gyvenu tik per socialinius tinklus, esu grupės ‚Girls Mouth“ narė. Iš merginų sulaukiu labai daug palaikymo. Noriu nugalėti šią savo baimę ir vėl mėgautis gyvenimu.“
Nuostabus vaikinas
Mergina teigė, kad ėjimas į mokyklą ryte, o po to į darbą, jai prilygo pasaulio užkariavimui. Galiausiai ji ėmė prastai mokytis, vengė draugų ir savaitgalius praleisdavo namuose.
Sulaukusi 17-kos, Abby įsidarbino mokytojos padėjėja, tačiau jos neramumas neleido tinkamai atlikti darbo, todėl po bandomojo periodo, kuomet jai nebuvo leista tęsti darbo, mergina slapta jautė palengvėjimą.
Nepaisant to, jog visi visuomeniniai renginiai ir didesni susibūrimai jai kėlė didžiulį stresą, Abby savo draugės namuose susipažino su laiptų gamintoju ir dabartiniu vaikinu Rhysu Irvingu (22 m.). Jis padėjo merginai kovoti su jos demonais, įdarbino ją vestuvinių suknelių salone. Porai kartu apsigyvenus, atrodė, jog gyvenimas po truputį taisosi.
Tačiau neilgai trukus tamsiosios dienos sugrįžo. Kai Abby problemų nesupratusi jos draugė nusprendė užbaigti draugystę, mergina buvo priversta apsilankyti pas gydytoją.
„Teko atsisakyti ir darbo suknelių parduotuvėje. Meluodavau, jog sergu, kadangi negalėjau jiems paaiškinti, kas iš tikrųjų dedasi mano galvoje. Rhysui pasakiau, jog kraustausi atgal pas tėvus, kadangi negalėjau ilgiau viena būti namuose ir laukti, kol jis grįš iš darbo. Man visa tai buvo per daug sudėtinga“, - pasakojo Abby.
Sunkiai suprantama diagnozė
2013-aisiais merginai diagnozuotas neramumas ir depresija, ji persikėlė gyventi pas savo tėtį, tačiau jai skirtų vaistų negėrė, kadangi, jos teigimu, jie jai aptemdydavo protą, ji jausdavosi mieguista.
2015-aisiais metais mergina patyrė širdies persimušimus, negalėjo kvėpuoti ir nualpo tiesiog viešajame transporte.
„Tai įvyko prieš porą metų. Nuo tada nebuvau išėjusi iš namų. Rhysas dažnai mane lanko, kartais lieka nakčiai. Jis tikrai nuostabus vaikinas - gamina maistą, mes kartu žiūrime filmus, kalbame apie savo ateitį. Tikiuosi, jog kada nors sugebėsiu išeiti į lauką.
Šiuo metu galiu tik pasivaikščioti po kiemą ir nueiti iki močiutės namų, tačiau net ir tada man darosi silpna. Nerimauju, jog Rhysas mane paliks dėl „normalios“ merginos, kuri gali vaikščioti po miestą, keliauti ir kartu su juo tyrinėti pasaulį“, - tęsė mergina.
2016-ųjų rugpjūtį paaiškėjo Abby tokio elgesio priežastis. Merginai diagnozuota agorafobija – ekstremali didelių erdvių baimė.
Jos šeima lankosi mėgstamiausiame Abby paplūdimyje, fotografuojasi, renka kriaukles, kurias vėliau rodo merginai, o pastaroji apie savo ligą ir kelionę sveikesnio gyvenimo link pasakoja „Facebook“ puslapyje „Abby‘s Mental Health Journey.“
„Tai trečios Kalėdos, kurias praleisiu įstrigusi namuose. Tai mano mylimiausias metų laikas, tačiau jo švęsti negaliu taip, kaip anksčiau. Šiemet man ypač sunku.
Negaliu apsipirkinėti kalėdiniuose turgeliuose, grožėtis šventinėmis lemputėmis padabintu miestu, dairytis po parduotuvių vitrinas ir stebėti linksmus žmonių veidus.
Taip pat nebegaliu patirti to, kai grįžusi iš apsipirkinėjimo, užsikuriu židinį, pakuoju nupirktas dovanas ir tuo pat metu šildau nušalusias rankas ir nosį. Labai to ilgiuosi. Džiaugiuosi, jog turiu tokią puikią šeimą, partnerį ir draugus, kurie dėl manęs labai stengiasi, ypač dabar, - sakė mergina.
Kitą savaitę Abby pradeda vartoti naują antidepresantą, kuris, kaip manoma, padės susilpninti jos baimes.
Jungtinėje Karalystėje maždaug 2 iš 100 žmonių turi su panikomis susijusius sutrikimus. Net trečdalis jų, teigiama, vėliau susirgs ir agorafobija. Didelių erdvių baimė dvigubai dažniau diagnozuojama moterims, nei vyrams, kurių amžius vyrauja nuo 18 iki 35.