Nauji biografiniai faktai atskleidžia, kad Kennedy šeima buvo visai kitokia, nei atrodė. Jų tapatybės – kruopščiai sukonstruoti idealizavimai, pavyzdžiais laikomi aukščiausi Amerikos visuomenės bruožai. Lygiai taip pat kalbama ir apie asmeninius prezidento ir jo žmonos bruožus, kuriuos juodu atskleisdavo Baltuosiuose rūmuose būdami vieni.
Visus šiuos ir dar daugiau faktų apie garsiąją šeimą galima perskaityti Michaelo J. Hogano knygoje „The Afterlife of John Fitzgerald Kennedy: A Biography“.
Nepaisant savo žavesio ir populiarumo tarp Amerikos žmonių, Jackie Kennedy sunkiai tvarkėsi su anksti sukurta šeima. Ji užsidarė ir tikrąją save atskleidė tik keliems artimiausiems asmenims.
„Ji buvo atsiskyrusi ir atsargi, kartais netgi abejinga ir labai paslaptinga. Jackie mėgo skaityti ir nuolatos buvo apsupta knygų apie meną, literatūrą, istoriją, architektūrą, pirmenybę teikdama apmąstymų pilnam gyvenimui ir kaip galėdama daugiau laiko praleisdama nuošaly“, - rašė Michaelas J. Hoganas.
Už Baltųjų rūmų duų
Dar būdama labai jauna, Jackie Kennedy, gimusi Jacqueline Bouvier, po tėvų skyrybų sunkiai tvarkėsi su savo vidumi, tad vėliau nusprendė tapti ir gyventi kaip gyvena prancūzų aristokratai. Būdama pirmąja šalies dama, ji įsivaizdavo turinti prancūziško kraujo bei gyveno kaip pridera tikrai Prancūzijos aukštuomenės damai. Jackie neskaičiuodama leido didžiules sumas pinigų Prancūzijos aukštosios mados kūrėjų darbams, bei nešiojo tai, ką dėvėti tiktų, jei jos vyras būtų Prancūzijos, o ne JAV prezidentas.
Pasak Jackie mylimiausio mados dizainerio Olego Cassini, ji norėjo savo spintoje turėti tik originalius ir vienetinius dizainerių gaminius. Be to, jai persirengti padėdavo, moters prašymu, tik lieknos padėjėjos.
Specialių renginių metu ji dažnai puošdavosi tiara ir taip davė visiems suprasti, kad ji ir prezidentas - Amerikos karaliai. Pora Vašingtoną pavertė ne tik politine, bet ir kultūros bei socialine sostine.
Baltuosiuose rūmuose Jackie ir Johnas rengdavo triukšmingus vakarėlius su draugais ir šeima, o jų metu valandų valandas gerdavo bei rūkydavo. Vakarėlių svečiai dažnai padaugindavo stipriųjų gėrimų, nesiorientuodavo aplinkoje ir pradėdavo gašliai elgtis. Pasak knygos autoriau, vice prezidentas Lyndonas Johnsonas kartą veidu krito ant žemės, o Indijos ambasadoriui skirtoje šventėje Olegas Cassini vaikštinėjo apsivilkęs vien tik vonios chalatą, o vietoj kardo į rankas pasiėmė židinio žarsteklį, imituodamas turtingą Indijos imperatorių.
Jackie laiką dažnai leisdavo toli nuo Baltųjų rūmų ir keliaudavo po pasaulį, susitikdavo su draugais, tarptautinius aukštus postus turinčiais asmenimis ar linksmindavosi su grupelę švaistūnų. Ji rūkė cigaretes ir, kartu su vyru, mėgo amfetaminą.
Nors Jackie Kennedy mylėjo savo vaikus, apie tėvo mirtų jiems papasakoti turėjo jų auklė Maudė Shaw.
Noras būti aristokrate
Pirmoji šalies dama užaugo garsioje šeimoje, kuri turėjo namus Manhatane, Rytų Hamptone, McLeane, Virdžinijoje ir Niuporte bei Rodo saloje. Jackie mokėsi elitinėse privačiose mokyklose, tačiau jos tikrasis gyvenimas buvo visai kitoks.
Jos tėvas Blackas Jackas Bouvier vartojo alkoholį bei švaistė šeimos pinigus prastoms investicijoms. Jis turėjo mergišiaus reputaciją, o jo žmona skyrybų dokumentus užpildė kai Jackie tebuvo 11 metų. Nuo tada ji laiką leido su patėviu Hugh Auchincloos, kuris dirbo Volstryte ir, kitaip nei tėvas, mokėjo elgtis su pinigais. Jis, kaip teigia knygos autorius, buvo didelis, nerangus vyras, kalbėdamas mikčiojo bei kolekcionavo pornografiją. Jackie su savo tėvu palaikė ryšius, tačiau jos ir motinos santykiai buvo šalti.
Jackie labai panaši į savo mamą. Jos abi mėgo būti dideliame būryje žmonių, kai reikėdavo, sugebėdavo atrodyti labai žavingai bei turėjo gerą humoro jausmą, tačiau slėpė savo dideles pėdas ir rankas bei per daug nutolusias akis, nes jos, pasak Michaelo J. Hogano, jai labai nepatiko.
Tik vėliau paaiškėjo, kad Jackie šeimos istorija – tikras melas ir jie neturi jokio Prancūzijos aristokratų kraujo. Būtent moters senelis sukūrė visą šia istoriją apie priklausymą aukštuomenei, kokį gyvenimą vėliau ir imitavo pati Jackie Kennedy. Netikra genealogija įkvėpė ją laikyti save XVII-XIX amžiaus Paryžiuje gyvenančių žmonių palikuone. Šio vaidmens ji nepamiršo ir tapusi pirmąja dama.
Meilė madai
Jackie, visuomet domėjusis mada, neskaičiavo pinigų, išleidžiamų brangiems prancūzų dizainerių kūriniams. Johno F. Kennedy prezidentinės kampanijos metu į tai buvo atkreiptas didžiulis dėmesys. Norėdama nuo spaudos nuslėpti tai, kiek išleidžia šiam savo pomėgiui, visas sąskaitas Jackie siųsdavo ne į Baltuosius rūmus, o į uošvio namus. Ji prižadėjo, kad rengsis amerikiečių dizainerių kurta apranga, tad galiausiai apsistojo ties Olegu Cassini.
Vis dėlto, Cassini, kaip vėliau paaiškėjo, yra gimęs Prancūzijoje, tačiau turi Amerikos pilietybę. Ne kartą jis pastebėtas meiliai besiglaudžianti prie Grace Kelly, be to Olegas Cassini buvo vedęs aktorę Gene Tierney.
Tiesą pasakius, su Olegu Jackie supažindino jos uošvis. Moters vyras nepyko, kad už prabangius žmonos drabužius moka jo tėtis, nes taip buvo kuriamas įvaizdis, kuriame Jackie ir Johnas Kennedy buvo viso Amerikos politinio gyvenimo centras.
Pašėlęs gyvenimas
Johnas Kennedy savo inauguracijos dieną liepė žmonai rengtis tai, ką išrinks jis pats, nes taip Jackie atrodys kaip pigi iš Teksaso kilusi mergšė.
Tą pačią dieną, nors niekas to ir nepastebėjo, prezidentas jautė stiprų nugaros skausmą ir ceremonijoje dalyvavo padedamas ramentų. Numalšinti skausmui jam buvo leidžiami stiprūs vaistai, tačiau net jie nenuslopino jo lytinio potraukio ar priklausomybės seksui ir jis visuomet, net kai šalia buvo jo žmona Jackie, viliodavo moteris.
Johnas, dar būdamas senatoriumi, savo žmoną išdavė su iš Džordžtauno kilusia visuomenininke Mary Meyer.
Baltuosiuose rūmuose vykstantys vakarėliai buvo puiki vieta susipažinti su moterimis. Viena jų, Mary Meyer, teigiama, kad parūpindavo LSD ir marihuanos, kuriuos, neva, jie vartodavo savo aistringų pasimatymų metu.
Spaudai atsidėkodami už tai, kad paslaptyje laiko visus jų karštus vakarėlius, Kennedy šeima leisdavo jiems naudotis bei rengti vakarėlius Baltųjų rūmų baseino prieigose.
Visi prezidento draugai žinojo apie šią santuoką ir santykius su žmona bei kitomis moterimis. Kennedy šeima su tais, kurie pasakodavo apie judviejų santykius, nutraukdavo visus ryšius. Jackie taip pat sugebėjo labai gerai nuslėpti cigarečių rūkymo faktą bei tai, kad ji ir jos vyras vartojo amfetaminą.
Pirmoji šalies dama, nors jos vyras ir žiūrėdavo į tai kreivai, ilgai Baltuosiuose rūmuose neužsibūdavo ir didžiąją laiko dalį leisdavo Virdžinojoje esančiuose namuose, kuriuose Jackie jodinėdavo žirgais, arba pabėgdavo į Europą.
1961-iais moteris nuskrido į Graikiją ir ten linksminosi su princu Constantine, kai tuo metu namuose likęs prezidentas kentė stiprų nugaros skausmą. Po to sekė pirmosios damos kelionė į garsiąją Amalfi pakrantę Italijoje. Ji ten laiką leido su gražuoliu italu automobilių gamintoju Giovanni Agnelli. Juodu plaukiojo jachta, šėlo naktiniuose klubuose ir mėgavosi saule paplūdimiuose.
Likus mėnesiui iki Johno F. Kenndy nužudymo, Jackie vėl išskrido į Graikiją, tačiau šį kartą laiką leido sus seserimi Lee Radziwell.
Gandai apie santuokos griūtį ir Johno nuotykius su kitomis moterimis niekada nenustojo sklisti, tačiau pora kontroliavo visą iš Baltųjų rūmų išeinančią informaciją, žurnalistų istorijas ir nuotraukas. Taip buvo bandoma apsaugoti ne tik vaikus, bet ir išlaikyti aukštą pirmosios šeimos įvaizdį.
Viską perėmė į savo rankas
„Jackie ir Johnas Kennedy buvo lyg scenarijų kūrėjai, režisieriai. Jie taip pat sugebėjo puikiai vaidinti idealią Amerikietišką šeimą“, - rašė knygos autorius.
Kaip ir jos vyras, Jackie buvo išlepinta ir savanaudiška, bei visada norėjo būti dėmesio centre. Kartą ji ne prisipažino norinti tapti filmų kūrimo studijos „20th Century“ direktore.
Vietoje to, iniciatyvos ji ėmėsi namuose ir atliko daugybę pertvarkų Baltuosiuose rūmuose, o vyro inauguracijos ceremonijos metu, Jackie panoro, kad scena būtų beveik ideali tai, kuri anksčiau stovėdavo prancūzų rūmuose.
Jackie, vyro valdymo šaliai laikotarpiu, įsteigė Baltųjų rūmų istorijos asociaciją, o jos turas po Baltuosius rūmus pelnė „Emmy“ apdovanojimą. Ji taip pat atkūrė sodus, renovavo istorinius pastatus Lafayette aikštėje ir dar daug kitų darbų.
1963-iais metais įvykdyta prezidento Johno F. Kennedy žmogžudystė sukėlė mistines gedulo, šoko ir idealizacijos proporcijas, įkvėpusias Jackie viską perimti į savo rankas, kad didysis Kennedy šeimos ir paties prezidento įvaizdis toks išliktų ir po jo mirties.
Ji pasirūpino, kad prezidentas būtų prisimintas ne dėl savo menkų pasiekimų, o kaip karo didvyris, mylintis vyras ir tėvas, taikdarys ir progresyvus lyderis.
Jackie pasirūpino vyro laidotuvėmis nuo A iki Z, o jo atminimą įrašė į 40 tūkst. knygų. Jackie norėjo parodyti, kad jos vyras yra herojiškas taikdarys, savo gyvybę paaukojęs tam, kad nuramintų išskirtinai smurtinę politinę kultūrą.
Moteris norėjo, kad prezidento laidotuvės ir palikti atsiliepimai apie jį primintų prezidento Lincolno, netgi laidotuvių ceremonija labai priminė prezidento Lincolno. Ten taip pat buvo airiškomis tradicijomis paremtas budėjimas prie pašarvotojo bei po to vykstantis susibūrimas, kuriame geriamas alkoholis.
Jo metu, kaip ir įprasta Kennedy šeimos pasilinksminimuose ar susibūrimuose, Ethel Kennedy perukas buvo nutrauktas jai nuo galvos ir siunčiamas per kambarį, o Bobby Kennedy susiriejo su Aristotle Onassis bei tyčiojosi iš jo turtų.
Kol vyko laidotuvės, Jackie paslėpė visus Baltuosiuose rūmuose esančius dokumentus, lankytojų sąrašus, garso įrašus, gydytojų išrašus ir t.t. Ji bandė gauti vyro biografijos autorines teises ir neleido niekam bendrauti su istorikais, rašančiais apie jį knygą. Leidėjams moteris įsakė išbraukti viską, kas kenkia prezidento įvaizdžiui.
Jackie netgi stengėsi įtikinti istorikus nekreipti dėmesio į tai, kad Johnas F. Kennedy bandė nuo sosto nuversti Fidelį Castro, jo sveikatos problemas, romantiškus nuotykius bei daugelį kitų faktų.
Vieni teigė, kad šis prezidentas buvo per daug konservatyvus, nekompetentingas ir rizikavo sukelti branduolinį karą su sovietais dėl Berlyno ir Kubos. Kiti jį apibūdino kaip patį pavojingiausią lyderį pokario laikotarpiu.
Istorikai kritikavo jį skaitant detektyvus, o ne istorines knygas, laimėjus Pulitzerio premiją už knygą, kurios jis neparašė, esant nuo narkotikų ir stiprių vaistų priklausomą mergišių. Jis taip pat buvo siejamas su mafija ir nuolat dalyvavo Baltųjų rūmų baseino patalpose vykstančiose orgijose.
Pasak knygos autoriaus, jo nuolatinis flirtavimas ir prasta sveikata nesugadino reputacijos, kad būtų geriausiu prezidentu po Franklino D. Roosveleto. Visa tai pavyko dėka Jackie ir Johno surežisuotų vaidmenų Baltųjų rūmų scenoje.