• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tapytoja, fotografė Tania Serket ir architektė Aušra Narkeliūnienė knygoje-albume „Gyvenimas už miesto“ pristato devyniolika įvairiose Lietuvos vietovėse įsikūrusių sodybų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mylime savo sodybas. Vasarą jos tampa antraisiais namais, kiek kitokiais, negu įprasta mieste. Sodybas, pristatomas šioje knygoje, galima suskirstyti į tris grupes – autentiškas, rekonstruotas ir naujai statytas. Kiekviena jų atskleidžia čia gyvenančių žmonių požiūrį į tradicijas, meilę gimtajam kraštui ir pagarbą jo istorijai.

REKLAMA

Vieni sodybų savininkai stengėsi išsaugoti visa, kas autentiška. Įsigiję ankstesnius savininkus praradusias sodybas jie kone iš griuvėsių jas prikėlė naujam gyvenimui beveik tokias pat, kokios buvo prieš šimtą metų.

Kitos sodybos išliko natūraliai, kupina netikėtų posūkių mūsų šalies istorija jų beveik nepalietė. Rūpestingų savininkų perduodamos iš kartos į kartą, jos – pačios įdomiausios, nes tokių likę nedaug, jose aiškiai įsirėžę įvairių epochų įspaudai. Rekonstruotų sodybų savininkai stengėsi pritaikyti savo antruosius namus naujiems poreikiams, todėl buvo keičiama vidaus planinė struktūra, kito ir fasadai bei interjero detalės, tai buvo daroma pasitelkus išmonę ir fantaziją. Šios sodybos – linksmos ir atraktyvios, jose labiausiai jaučiama šeimininkų individualybė, galima apčiuopti net ir čia gyvenančių ar laisvalaikį leidžiančių žmonių charakterio bruožus, jų pomėgius.

REKLAMA
REKLAMA

Dar viena kategorija – naujai statytos arba iš esmės rekonstruotos sodybos. Jas įrengiant neapsieita be profesionalų – architektų, dizainerių pagalbos, tačiau savaip interpretuodami tradicijas ir senų trobų proporcijas, remdamiesi patirtimi, jie sugebėjo perteikti užmiesčio gyvenimo dvasią, sukurti naują paveldą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai – kelionė laiku, kurioje aiškiai matyti, kaip sluoksniavosi ir keitėsi  žmonių poreikiai, tačiau išliko paprasta valstietiška buitis. Natūralūs ir įprasti dalykai, tai, ką šiandien skambiai vadiname ekologija – pagrindinė sodybų vertybė, svarbiausia jų dalis, turinti didžiausią išliekamąją vertę“.  Aušra Narkeliūnienė

REKLAMA

Apie autores

Tania Serket –  tapytoja, fotografė, pirmoji žurnalo „Namas ir aš“ meno redaktorė, vėliau žurnalo „Naujas namas“ fotografė, pelniusi „Auksinės paletės“ apdovanojimą konkurse „Metų interjeras 2009“. Fotografuoja knygų viršeliams, spektaklių plakatams. Surengė keletą personalinių meninės fotografijos parodų. Sukūrė fotografijas knygai „Interjeras Lietuvoje“ (tekstai Saulės Mažeikaitės), Josepho Everato knygai „Vilnius. A complete guide“.

Aušra Narkeliūnienė –  architektė, žurnalų „Namas, kuriame gyvenu“, „Namas ir aš“ bei „Statyk!“ įkūrėja ir pirmoji redaktorė. Pirmieji jos darbai susiję su interjero dizaino ir reklamos sritimi. 1992 m. tapo Lietuvos dizainerių sąjungos nare, o 1996-aisiais –  knygos „Vilnius pristato“ apie žymias verslo įmones bendraautore. Pastaruoju metu specializuojasi interjero dizaino srityje, bendradarbiauja žurnaluose, rašančiuose interjero ir statybos tematika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų