Seimas antradienį po pateikimo nepritarė (už balsavo 27, prieš - 41 , o susilaikė 28 parlamentarai) liberalų parengtoms Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisoms dėl įmokos „Sodrai“ lubų įvedimo.
„120 vidutinio darbo užmokesčio lygis per metus yra per didelis. Jis apimtų siaurą ir nedidelę dalį brangiausiai apmokamų specialistų, kuriems vieninteliams būtų taikomos „Sodros“ įmokų lubos“,- pristatydamas pataisą teigė Gintaras Steponavičius.
Pasak jo, „Sodros“ įmokų lubų įvedimas paskatintų darbdavius sutaupytas lėšas nukreipti ne tik į investicijas, bet ir algų kėlimą bei didintų Lietuvos patrauklumą investuotojams.
„Sodros“ lubos reiškia, kad nuo jas viršijančios atlyginimo dalies nebemokama socialinio draudimo įmoka. Iki šiol „Sodros“ įmokoms lubos nebuvo taikytos jos nustatytos tik išmokoms.
Liberalai siūlė nustatyti, kad gyventojams, virš 60 vidutinio darbo užmokesčio (VDU) dydžio atlyginimą gaunantiems per metus arba 3,86 tūkst. eurų - per mėnesį (neatskaičius mokesčių), nebebūtų priskaičiuojamos „Sodros“ įmokos.
„Sodros“ įmokų lubų įvedimas numatytas ir socialiniame modelyje, bet dabar valdantieji „valstiečiai“ ir socialdemokratai yra sutarė jų atsisakyti - tai leistų biudžete sutaupyti maždaug 29 mln. eurų. Seimas dar turi dėl to iki Kalėdų priimti sprendimą. Pagal socialiniame modelyje numatytą „Sodros“ reformą, „Sodros“ įmokų lubos pirmaisiais metais (2017-aisiais) siektų 120 vidutinio darbo užmokesčio (VDU), arba apie 7,72 tūkst. eurų per mėnesį, antraisiais – 108, trečiaisiais – 96, ketvirtaisiais – 84, penktaisiais – 72 ir šeštaisiais (2022 metais) - 60 VDU arba 3,86 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.