Tokiu būdu minimali alga šiems žmonėms į rankas padidėtų 11 eurų. Ekonomistai piktinasi, kad dėl tokios naujovės didžiausia našta ir vėl gultų ant viduriniosios klasės.
Lentjūvėje Vilkaviškio rajone gyvenantis Algirdas už darbą gauna minimalią algą – 380 eurų. O sumokėjus mokesčius, lieka 335.
Darbuotojų padaugėtų
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sugalvojo, kaip kas mėnesį į rankas gaunantiems minimumą ir mažiau padidinti jų pajamas. Dabar nuo dirbančiųjų algų atskaičiuojamas ne tik Gyventojų pajamų mokestis, bet ir 9 proc. įmoka „Sodrai". 6 procentai keliauja sveikatos draudimui. O 3 procentai – „Sodros“ pensijai kaupti.
O tą padarius, tokių darbuotojų kaip Algirdas alga į rankas padidėtų 11,4 eur.
Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė tikina, kad minimumą gaunantieji, net nemokėdami 3 procentų įmokų „Sodrai“, būtų visiškai apdrausti ir pensija jiems tikrai kauptųsi. Tiksliau, ją sukauptų kiti dirbantieji, net ir tie, kurie gauna vos daugiau nei minimumą.
Ekonomistai: tai absurdas
Ministerijai ši idėja - gera, o būriui ekonomistų ji - absurdas. Esą gaunantieji minimumą ieškoti geresnio darbo ir nesistengs, o vidurinioji klasė kentės dar labiau.
Jei sprendimas daryti lengvatą mažiausiai uždirbantiems įsigaliotų, tai paleistų apie 144 tūkstančių žmonių. „Sodros“ biudžetui tai kainuotų apie 11,5 mln. eurų per metus. Tiesa, minimalią algą gaunančiųjų pajamas kitais metais numatoma kelti ir kitais būdais. Planuojama kelti neapmokestinamųjų pajamų dydį iki 380, Vyriausybė spręs dėl pačios minimalios algos didinimo iki 400 eurų.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: