Žinia apie nutylėtą prezidento praeitį komunistų partijoje šalies vadovą privertė ir atgailauti, ir pereiti į kontrpuolimą politinių oponentų atžvilgiu.
Nausėda tuomet sakė, kad jam įdomu sužinoti ką žmonės galvoja apie šią situaciją. Kaip tik šiandien pasirodė naujausia „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa, kuri parodė, kad dalis tautos prezidentu nusivylė.
Nors dar kovą Nausėdą palankiai vertino 64 procentai apklaustųjų, balandį tokių buvo jau 10-čia procentų mažiau. Be to, kovą nepalankiai Nausėdą vertino 17 procentų gyventojų, o balandį šis skaičius paaugo 5-iais procentais.
„Su priklausymu TSKP ar ten nedeklaravimu tuo, ir tas įvykis labai paveikė, tikrai būtent tas įvykis, o ne kas kita, 10 procentinių punktų, nuo 64 iki 54 tai yra labai daug, bet kuriam politikui taip yra daug“, – komentuoja sociologas Vladas Gaidys.
Anot sociologo, aišku ir kokie žmonės nusivylė prezidentu.
„Kas sureagavo, tai Tėvynės sąjungos elektoratas, konservatorių. Tai yra grupė, kuri Nausėdą jau vertina neigiamai, pirmą kartą atsirado pas Nausėdą tokia grupė“, – tegia jis.
Nepaisant šio skandalo, Nausėda ir toliau išlieka geriausiai vertinamu šalies politiku, nors jį jau vejasi socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Į ją pozityviai žvelgia beveik pusė lietuvių.
Trečioje vietoje išsilaiko krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, o ketvirtas – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jį palankiai vertina apie 34 procentai gyventojų, tiesa, maždaug tiek pat žmonių apie jį turi neigiamą nuomonę.
„Kaune jo reitingas yra labai aukštas, 58 procentai teigiamai vertina, vertino ir prieš 5 metus, ir per rinkimus ir dabar, Kaune jis išlieka ypatingai populiarus, jis turi prezidentinį reitingą“, – aiškina V. Gaidys.
Partijų lenktynėse didelių pokyčių kol kas nėra. Ir toliau užtikrintai pirmauja socialdemokratai, gerokai atitrūkę nuo antroje vietoje esančių valdančiųjų konservatorių. Po jų rikiuojasi kitos opozicinės jėgos – „valstiečiai“ ir Skvernelio vadovaujami demokratai „Vardan Lietuvos“. Bet socdemų rinkėjai, anot sociologo, neaišku ar eis balsuoti.
„Pasyvus ta prasme, kad jeigu ateini į namus, jis ten valgo sriubą ir už ką balsuot, nu už tuos. Bet, kad jis išeitų į gatvę ir parodytų savo tą valią, čia žymiai sunkiau. — Neaišku ar į rinkimus ateis? — Taip taip taip, laimės tas, kieno elektoratas ateis, šiuo metu dešiniųjų žymiai aktyvesnis“, – teigia sociologas.
Tarp reitinguojamų institucijų, lietuviai ir toliau labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, policija ir kariuomene. O reitingų dugne ir toliau išlieka tradicinis trejetukas – partijos, Seimas ir Vyriausybė.