Valdančiąją Seimo daugumą sudarantys socialliberalai ir socialdemokratai pradeda konsultacijas dėl bendradarbiavimo artėjančiuose Europos Parlamento (EP) ir Seimo rinkimuose.
Apie tai valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narius pirmadienį informavo NS lyderis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.
Partijos pirmininko pavaduotojas NS frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas BNS patvirtino, jog bus konsultuojamasi ir dėl bendrų kandidatų į EP ir Seimą sąrašų sudarymo.
EP rinkimai numatomi 2004 metų pavasarį, Seimo - tų pačių metų rudenį.
Sprendimą pradėti dėl to konsultacijas su socialdemokratais, pasak A.Ramanausko, priėmė partijos pirmininkas A.Paulauskas.
"Sprendimui konsultuotis nereikia jokių partijos organų pritarimo", - teigė NS pirmininko pavaduotojas.
Vasarį vykusiame partijos tarybos posėdyje socialliberalai nusprendė, jog stiprins partiją ir būsimuose Seimo bei Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaus kaip savarankiška politinė jėga.
A.Ramanausko nuomone, sprendimas pradėti konsultacijas su socialdemokratais dėl bendradarbiavimo rinkimuose neprieštarauja tarybos sprendimui.
"Dabar yra tik noras. Jis visiškai neprieštarauja tarybos sprendimui", - BNS tikino ir NS atsakingasis sekretorius Vaidas Pliusnis.
Pasak kai kurių socialliberalų, tarybos sprendimas buvo priimtas reaguojant į socialdemokratų kalbas apie galimą partijų vienijimąsi.
"Mes nematome tam jokių prielaidų", - pirmadienį BNS teigė V.Pliusnis, kalbėdamas apie vienijimosi su socialdemokratais galimybes.
Dauguma jų (NS - BNS) partijos narių yra už jungimąsi, bet yra įtakingų partijos narių, kuriems atrodo kitaip", - prieš kelias savaites interviu žurnalui "Veidas" yra sakęs Lietuvos socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Brazauskas.
Pasak jo, panaši situacija buvo ir "socialdemokratų jungimosi su Lietuvos demokratine darbo partija laikais".
LSDP ir LDDP susijungė 2001 metų sausį. Prieš tai abi partijos buvo sudarę koaliciją, dalyvavusią Seimo rinkimuose.
Vienijimosi su socialliberalais klausimą socialdemokratai ketina aptarti gegužės 3 dieną numatytame LSDP suvažiavime.
NS frakcija Seime turi 25, Socialdemokratinės koalicijos frakcija - 51 narį. Seimo pirmininkas A.Paulauskas pagal Seimo Statutą jokiai frakcijai nepriklauso.
Iš viso Seime yra 141 narys.
BNS