Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
1948-ųjų birželį JAV NST buvo parengtas planas "Čarioter": karas prasidės "nuo masinių atominių bombardavimų, vykdomų iš JAV oro pajėgų bazių, Vakarų pusrutulyje bei Didžiojoje Britanijoje... - ant 70 TSRS miestų bus numesta 133, o vėliau - dar 200 atominių bombų bei 250 TŪKSTANČIŲ TONŲ paprastų bombų.
1949 m. balandį JAV kongreso Atstovų rūmų finansų komiteto pirmininkas Klerenas Kenonas pareiškė: "Mes privalome pulti Maskvą bei kitus TSRS miestus. Viskas, ko mums dabar reikia, - tai turėti lėktuvų bombų gabenimui, apginkluoti kitų tautų karius, tegu siunčia savo jaunimą, kad mums nereikėtų siųsti savo".
1949-jų rugsėjį,TSRS susprogdinus atominę bombą, Pentagonas sukūrė planą "Trojan" - puolimą pradėti 1950-ųjų metų sausio 1 d., bet JAV strategai perkėlė jį į 1957-uosius metus (planas "Dropšot"). Pagal naują JAV NST direktyvą rekomenduota "įgyvendinti puolimą ne tik per atvirąsias, bet ir per slaptąsias operacijas". "Dropšot" plano koncepcijoje atsirado psichologinio, ekonominio bei pogrindinio karų strategavimas (planas "Liote", t. y. savotiškas "lašas po lašo").
1962 m. Maskva per savo agentus gavo iš Prancūzijos slapčiausių NATO ir Pentagono dokumentų kopijas. Paketą atplėšė du žmonės, vienas iš jų, V. Pavlovas (1961 - 1966 m VSK/KGB Pirmosios Vyriausiosios Valdybos viršininko pavaduotojas), dalinasi prisiminimais: "Išvydau slapčiausių dokumentų kopijas, kuriose buvo nurodyti NATO bei JAV karinių pajėgų vadovybės numatyti atominių smūgių taikiniai - visi didžiausieji TSRS ir kitų socialistinių šalių miestai..." Bet... JAV buvo numačiusios smūgius ir savo pačių sąjungininkėms, tarp jų ir Vakarų Vokietijai. Buvo numatyta, kad į kai kurias Vakarų Europos šalis JAV atominiai smūgiai bus nukreipti ne tik ten įžengus tarybinei kariuomenei, bet ir prieš tai, "profilaktiškai", norint paversti šalių teritorijas "išdegintos nepereinamos žemės zona".
TSRS pradėjo operaciją "Taifūnas". Šios operacijos tikslu tapo "JAV slaptų planų viešinimas ir sužlugdymas bei agresyviosios politikos savo sąjungininkų Europoje atžvilgiu demaskavimas". Lygiagretūs siekiai - "JAV pozicijų silpninimas Vakarų pasaulyje bei NATO viduje". Pentagono kėslų paviešinimas sustiprino nepasitikėjimą JAV politika Europos šalyse, tarp jų ir esančiose NATO sudėtyje. Prancūzija net buvo išstojusi iš NATO. 1969 m. vasarį Vakarų Vokietijos žurnalai "Štern" bei "Špygel" išspausdino straipsnius, grindžiamus visiškai įslaptintais, Pentagono dokumentais. Taip buvo suduotas mirtinas smūgis JAV planams atominiu ginklu sunaikinti TSRS ir kitas socialistines valstybes.
Operacija "Taifūnas" prisidėjo prie 1975 m. Helcinkio iniciatyvos prielaidų susikūrimo. 1975 m. Helsinkio Pasitarime dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje 35 valstybės pasirašė Taikos zonos Europoje susikūrimo sutartį. Taip buvo suvaržytos JAV galimybės visų NATO narių vardu eskaluoti branduolinę grėsmę.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų