„Reikėtų žmonėms pasiūlyti nuvažiuoti pažiūrėti į tas šalis, į kurias veržiamasi – Danija, Skandinavija, Jungtinė Karalystė – kokia ten yra apsauga atleidžiant darbuotoją iš darbo? Pamatysime, kad ten apsauga yra dar mažesnė negu tai, kas yra siūloma socialiniame modelyje. Tada galima pagalvoti, kodėl gi žmonės ten važiuoja ir kodėl ten yra tokia ekonominė plėtra“,- laidoje „Dienos klausimas“ sakė T. Davulis.
Anot jo, alternatyva socialiniam modeliui būtų tai, kad žmonės nekurtų darbo vietų iš baimės, o priėmus šį modelį jie esą nebijos rizikuoti įdarbindami žmones.
T. Davulis taip pat pažymi, kad darbuotojo apsauga naujajame socialiniame modelyje yra pakankama.
„Mes suteikiame apsaugą, bankroto atveju išeitinė išmoka priklauso, yra garantinis fondas bankrutuojančioms įmonėms darbuotojų reikalavimams tenkinti. Yra sukurti mechanizmai, pagal kuriuos nėra tas darbuotojas toks jau beteisis. Be to, visi pamiršta nedarbo socialinio draudimo išmoką – ji labai stipriai didinama, plečiamas jos gavėjų ratas“, - sakė jis.
Profesinės sąjungos kritikuoja naująjį socialinį modelį, apimantį atleidimo supaprastinimą, išeitinių išmokų apkarpymą ir įspėjimo termino sutrumpinimą bei maksimalios darbo laiko savaitės ilginimą, taip pat terminuotų darbo sutarčių įteisinimą.