• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nedarbas, mažėjantys atlyginimai ir skurdžios šeimos pajamos vis daugiau šiauliečių priverčia su ištiesta ranka kreiptis į Šiaulių miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Nors pastarojo specialistai stengiasi kuo greičiau aptarnauti lankytojus, tačiau eilių išvengti nepavyksta.

REKLAMA
REKLAMA

Kreipėsi pirmą kartą

Prie Socialinės paramos skyriaus eilėje laukianti Danutė „Šiaulių kraštui“ papasakojo, kad čia atėjo pirmą kartą. Į penktą dešimtį įkopusi moteris prieš dešimt mėnesių dėl ligos neteko darbo, o dabar jo neranda. “Laimingi žmonės, kurie atsikėlę iš ryto gali eiti į darbą. Neprarandu vilties ir pati jį gauti“,– sako Danutė. Kalbantis moters akyse sužvilgo ašara – jai nesmagu prašyti pašalpos, bet kitos išeities neturi, nes Darbo biržos išmokos baigėsi, o ji viena augina sūnų ir dukrą. Aukštąjį išsilavinimą ir 25 metų darbo stažą turinti Danutė visada dirbo ir nė nepagalvodavo, kad gali tekti taip skursti ir prašyti pašalpos.

REKLAMA

Kita sutikta moteris – 52 metų Stasė gauna trijų šimtų litų nesiekiančią neįgalumo pensiją, iš kurios neįmanoma išgyventi. Kas tris mėnesius neįgalioji priversta Soacialinės paramos skyriui pateikinėti vis tuos pačius dokumentus, kad jai būtų skirta 50 litų dydžio socialinė pašalpa. „Jau pripratau labai taupyti, kartais tenka degtuką skaldyti į dalis, kad išgyvenčiau“,– neslėpė Stasė.

REKLAMA
REKLAMA

Prašančiųjų padaugėjo kelis kartus

Socialinių išmokų poskyrio vedėjos Vidos Rimšienės teigimu, labai padidėjo socialinių ir kitų pašalpų gavėjų skaičius. Pernai rugsėjo mėnesį socialines pašalpas gaudavo 2 233, o šiemet – 6 287 asmenys. Remiamų šeimų pernai tą patį mėnesį buvo 1 236, o šiemet – 3 665. Vedėja suskaičiavo, kad šiemet kas mėnesį prašančiųjų socialinės pašalpos padaugėja trimis šimtais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Rimšienė su nerimu laukia šildymo sezono pradžios, kai žmonės pradės prašyti kompensacijų už šilumą ir karštą vandenį. Vedėja prognozuoja, kad kompensacijų gavėjų skaičius taip pat šoktels kelis kartus, nes pastarosios skiriamos remiantis tuo pačiu „Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims“ įstatymu kaip ir nustatant socialinę pašalpą. “Šį mėnesį prasideda mūsų skyriaus apgultis. Jau pernai buvo katastrofa, o šiemet bus dar daugiau pašalpų ir kompensacijų gavėjų“,– sakė vedėja.

REKLAMA

Pernai šildymo sezono metu nuo 2009 metų spalio iki 2010 gegužės prašymų kompensacijoms mokėti skaičius siekė 12 301. Jeigų prašančiųjų kompensacijos padaugėtų tris kartus – tiek pat kiek išaugo socialinių pašalpų gavėjų gretos – perkoptų 36 tūkstančius.

Žmonės prašo ne tik socialinės pašalpos ar kompensacijų. Į Socialinės paramos skyrių kreipiamasi ir dėl 12 rūšių šalpos išmokų, kurių bendras gavėjų skaičius siekia 6 226. Bene dažniausiai iš jų mokamos priežiūros ir slaugos tikslinės kompensacijos, kurias gauna 1 308 ir 2 896 žmonės.

REKLAMA

Jau dabar kiekvieną dieną prie Socialinės paramos skyriaus durų pašalpų ir išmokų laukia minia. Skyriaus darbuotojai, nebepajėgūs priimti tiek žmonių, pasilieka po darbo valandų.

Priima ir su talonais, ir be jų

Skyriuje galima registruotis iš anksto gaunant priėmimo taloną, kuriame nurodyta konkreti apsilankymo data ir valanda. Šiuo metu talonai dalijami jau gruodžio mėnesiui. Pasak darbuotojų, lankytojai priimami ir pagal talonus, ir bendra eilės tvarka, nes ne visiems tinka išankstinė registracija. „Pasitaiko, kad užsiregistravusieji iš anksto neatvyksta, tada priimame lankytojus eilės tvarka – pastovi per dieną ir gauna, ko nori“,– sakė V. Rimšienė. Anot vedėjos, kai žmogus neturi pajamų, maksimali socialinė pašalpa vienam šeimos nariui yra 315 litų, jeigu kažkokias pajamas gauna, tai jos išsiskaičiuoja iš tos sumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasitaiko ir tokų atvejų, kad pašalpa neriklauso, kai, pavyzdžiui, bedarbis nėra registruota Darbo biržoje, tačiau žmonės neįsigilina į informaciją, laukia eilėje, o po to pyksta.

Priimti daugiau darbuotojų nėra galimybės – trūksta ne tik mokos fondo, bet ir vietos, kur būtų galima juos pasodinti.

Irena BUDRIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų