Valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos Seime nariai susitikime su apkaltos taikiklyje atsidūrusiu prezidentu Rolandu Paksu ketvirtadienį (02.05) teigė laikęsi išankstinio susitarimo nekalbėti apie apkaltos procesą.
Į susitikimą Prezidentūroje autobusu atvyko daugiau nei 40 iš visų 53 frakcijos narių. Kai kurie Seimo socialdemokratai į susitikimą neatvyko, nes dalyvavo Europos Parlamento ir kituose renginiuose.
Susitikime taip pat nedalyvavo Aloyzas Sakalas, vadovavęs laikinajai tyrimo komisijai dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui.
Apkaltos komisijos pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas į Prezidentūrą atvyko, bet su R. Paksu nesikalbėjo. "Sabatauskas sėdėjo tyliai ramiai", - sakė Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas.
Anot jo, prezidentas susitikime pažymėjo, kad vidaus politikos nereikėtų įvelti į užsienio politiką, bet daugiau šia tema diskutuota nebuvo.
"Apkalta turi eiti savo keliu. Neturim kliudyti", - teigė Seimo vicepirmininkas.
Susitikimo Prezidentūroje dalyviai teigė, kad tai buvo dalykinis ir konstruktyvus susitikimas.
"Prezidentas mums yra dirbantis. Patinkantis ar ne, bet dirbantis", - sakė Č. Juršėnas.
Susitikime kalbėta apie pasirengimą narystei Europos Sąjungoje, renginius, kurie vyks įstojimo į ES proga, stojimo į NATO ratifikavimą, socialdemokratai prezidentui pateikė klausimų.
Vienas parlamentaras domėjosi, kodėl prezidentas neturi patarėjo žemės ūkio klausimais. Frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės teigimu, prezidentas atsakęs, kad pastaba verta dėmesio.
Č. Juršėnas teigė, kad kitą savaitę kai kurie Seimo nariai atvyks susitikti su prezidentu atskirai aptarti jiems rūpimus klausimus.
Šią savaitę prezidentas jau susitiko su Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijos Seime seniūne Kazimiera Prunskiene, socialdemokratu Visvaldu Nekrašu, kuris prisipažino savo atėjimo į Prezidentūrą su frakcija nederinęs, taip pat liberalcentristu Juozu Matulevičiumi, Mišrios Seimo narių grupės atstovu, partijos "Lietuvos krikščionys demokratai" pirmininku Kaziu Bobeliu.
Prieš dvi savaites prezidentas pakvietė kiekvieną Seimo narį susitikti asmeniškai, bet taip pat savo kvietime pareiškė esąs pasirengęs susitikti su Seimo frakcijomis ir komitetais.
Siūlymo inicijuoti apkaltą iš 53 Socialdemokratinės koalicijos frakcijos narių nepasirašė 22 jos nariai, tarp jų trys ministrai. Nuo didžiausios parlamentinės socialdemokratų frakcijos balsavimo iš esmės priklausys apkaltos prezidentui rezultatas.
Jeigu kaltinimus prezidentui svarstanti Seimo specialioji tyrimo komisija patvirtins jų pagrįstumą ir rimtumą, Seimas turės balsuoti dėl jo nušalinimo.
Prognozuojama, kad toks balsavimas gali įvykti balandį.
BNS