Susitikimo išvakarėse Liberalų sąjūdžio pirmininkė, Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad labiau tikėtina, jog kitą kadenciją jos vadovaujama partija dirbs opozicijoje nei valdančiojoje daugumoje.
„Susitikimą, visų pirma, vertinčiau kaip apsikeitimą nuomonėmis, pokalbį apie programinius punktus, kurie galbūt dalis dera, dalis – akivaizdžiai ne, galbūt tai bus daugiau kalbėjimas apie konstruktyvų darbą, kad ir skirtingose stovyklose, nors girdime tikrai signalų iš pažangiojo socialdemokratų sparno dėl noro bendradarbiauti su liberalais“, – trečiadienį Žinių radijui teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Po pirmojo spalį vykusių Seimo rinkimų turo LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė formuoti valdančiąją koaliciją pakvietė Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
Tačiau spalio 30 dieną LSDP prezidiumas nusprendė į premjerus deleguoti Gintautą Palucką ir išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą. Jis papildytas Liberalų sąjūdžiu ir partija „Nemuno aušra“.
LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!