Socialdemokratai kreipėsi į prezidentą Valdų Adamkų, prašydami kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis panaikintų sostinės Šeškinės apygardos, kur pergalė iš socialdemokratės Vilijos Blinkevičiūtės rankų po balsų perskaičiavimo perėjo konservatoriui Audroniui Ažubaliui, rinkimų rezultatus.
Ketvirtadienį socialdemokratų atstovas rinkimams Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) Julius Jurginis į Prezidentūrą pristatė socialdemokratų vadovo Gedimino Kirkilo pasirašytą kreipimąsi.
„Mes kreipėmės ir į Generalinę prokuratūrą, ir į VRK, tyrimas yra atliekamas, tačiau panaikinti rinkimų rezultatus gali tik Konstitucinis Teismas, todėl ir prašome prezidentą į jį kreiptis“, – BNS sakė J. Jurginis.
Tačiau toks skundas – pernelyg ankstyvas, nes, pagal Seimo rinkimų įstatymą, partijos ar kandidatai prezidentui gali apskųsti VRK sprendimus arba jos atsisakymą nagrinėti skundus dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų.
VRK trečiadienį gavo socialdemokratų skundą dėl rinkimų rezultatų Šeškinės apygardoje, tačiau jo dar nenagrinėjo, tad ir sprendimas nepriimtas.
Oficialius rinkimų rezultatus VRK skelbs sekmadienį.
Sostinės Šeškinės apygardos balsų skaičiavimo peripetijas Generalinės prokuratūros pavedimu jau narplioja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.
Tyrimą atliekantis prokuroras Mindaugas Staškūnas nesiėmė prognozuoti, ar tyrimo rezultatai bus žinomi iki Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) sekmadienį paskelbiant galutinius Seimo rinkimų rezultatus.
Perskaičiuoti balsus Šeškinės rinkimų apygardoje nutarta, kai paaiškėjo, jog V. Blinkevičiūtė 32 balsais nugalėjo konservatorių A. Ažubalį. Pirmadienį perskaičiavus galiojančius biuletenius aptikta, kad Seimo rinkimus Šeškinėje vis dėlto laimėjo A. Ažubalis. Atsirado per 80 balsų A. Ažubalio naudai.
Baudžiamasis kodeksas už neteisingą biuletenių skaičiavimą siekiant paveikti rinkimų rezultatus numato bausmę nuo viešųjų darbų ar baudos iki dvejų metų laisvės atėmimo.
Su A. Ažubalio pergale Seimo rinkimų antrajame ture, pirminiais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėtų 27 mandatus ir iš viso Seime turėtų 45 vietas. Socialdemokratų mandatų skaičius sumažėtų iki 25.
Tautos prisikėlimo partija rinkimuose laimėjo 15 vietų naujajame Seime, Liberalų sąjūdis – 11, koalicija „Darbo partija+jaunimas“ – 10, Liberalų ir centro sąjunga – 8, valstiečiai liaudininkai – 3, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 3, Naujoji sąjunga – 1 vietą. Į Seimą dar pateko keturi save išsikėlę asmenys.