„Norime parodyti, kad esame visiškai atviri ir skaidrūs. Neturime ko slėpti“, – pareiškė bendrovės steigėjas Jevgenijus Kasperskis, kartu paskelbęs apie ketinimus įgyvendinti vadinamąją pasaulinę skaidrumo iniciatyvą.
„Kibernetinis saugumas neturi sienų, bet bandymai kibernetinėje erdvėje nustatyti nacionalines sienas duoda priešingus rezultatus ir tai būtina sustabdyti. Turime atkurti pasitikėjimą santykiuose tarp įmonių, vyriausybių ir piliečių“, – pažymėjo jis.
JAV vyriausybė įtaria, kad „Kaspersky Lab“ bendradarbiauja su Rusijos žvalgybos tarnybomis, ir rugsėjį Krašto saugumo departamentas (DHS) nurodė „Kaspersky“ produktus naudojančioms JAV agentūroms per 90 dienų atsisakyti šių programų ir pakeisti jas kita priimtina programine įranga.
„Kaspersky Lab“ bendradarbiaus su platesne informacijos saugumo bendruomene ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis, kad patikrintų ir patvirtintų savo produktų, vidaus procesų ir verslo veiklos patikimumą“, – pareiškė Rusijos įmonė.
„Įgyvendindama šią iniciatyvą, įmonė ketina pateikti pirminius savo programinės įrangos kodus, įskaitant programinės įrangos naujinimus ir naujausias grėsmių nustatymo taisykles, kad būtų atlikta nepriklausoma jų peržiūra ir įvertinimas“, – pažymėjo „Kaspersky“.
Įmonės programinė įranga, daugelio ekspertų giriama kaip veiksminga kovos su virusais priemonė, yra naudojama milijonuose kompiuterių visame pasaulyje.
Tuo tarpu „Kaspersky“ taip pat pranešė, jog nuo 2018 metų pradės steigti „skaidrumo centrus“, kuriuose bus sprendžiami klientams, partneriams ir vyriausybės institucijoms kylantys klausimai dėl saugumo.
Pasak įmonės, iki 2020 metų bus atidaryti trys centrai Azijoje, Europoje ir JAV.