Irma Jaunauskaitė, Loreta Mačiulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Smulkieji verslininkai apgailestauja, kad rinkoje nelieka draugiško jiems buvusio Ūkio banko. Kartu įmonės, kurių šiame banke kol kas įšaldytos visos lėšos, valstybės institucijų prašo nebausti už vėluosiančius mokesčių mokėjimus.
Verslo visuomenė, anot asocijuotų jo struktūrų, į Ūkio banko veiklos apribojimą žiūri gana ramiai, nors privačių įmonių šiame banke laikyta suma, rugsėjo duomenimis, – daugiau nei pusė milijardo litų.
LRT televizijos naujienų tarnybos kalbinanti Lietuvos pramonininkų atstovai pareiškė išvis neturintys jokių problemų. Esą jau po „Snoro“ daug kas padarė išvadas ir pinigų nekoncentravo viename banke, be to, ir šio banko veiklos sustojimas nebuvęs didelė naujiena, neapibrėžtumas buvo matyti jau kurį laiką.
Nepanikuoja ir smulkusis verslas, nors dalis mažųjų dirbo vien su Ūkio banku. Verslininkai tik valstybės prašo būti supratingą ir nepulti bausti, jeigu be pinigų kol kas likusios įmonės nespės laiku sumokėti mokesčių.
„Aš tikrai žinau, kad 6 dienas negalėsiu atlikti jokių finansinių operacijų. Na, tai, sakykim, naudodamasis proga, norėčiau perduoti linkėjimus Valstybinei mokesčių inspekcijai, socialinio draudimo fondui, kadangi dalis įmokų turi būti padaryta iki 15 d., tai įmonės, kurių sąskaitos ir aktyvai buvo tik tai Ūkio banke. Prašyčiau supratingumo ir nebaudimo už kelių dienų vėlavimą“, – sako Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos direktorius Giedrius Romeika.
Smulkieji apgailestauja, kad finansų sistemoje nelieka noriai ir lanksčiai juos kreditavusio banko, kurio ir sąlygos, palyginti, buvo geros. Didžiųjų bankų požiūris į mažas įmones, esą ne paslaptis, – ne pats geriausias. Tad nuo šiol mažėja verslo kreditavimo galimybių.
Bet kol kas įmonės laukia, kaip toliau rutuliosis situacija, koks konkrečiai bus planas, ką daryti su Ūkio banku.
Lietuvos bankas žada, kad Ūkio banko likimas paaiškės savaitgalį.