• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bandymas parduoti automobilį „be trūkumų“ itin skaudžiai atsirūgo vienai nesąžiningai pardavėjai.

Bandymas parduoti automobilį „be trūkumų“ itin skaudžiai atsirūgo vienai nesąžiningai pardavėjai.

REKLAMA

Iškart po sudaryto sandorio paaiškėjo, kad už 3,8 tūkst. eurų įsigytas automobilis „Volkswagen Passat“ turi trūkumų ir dar kokių.

Autoserviso atstovai nustatė, kad sutvarkyti automobilį kainuotų apytiksliai 2,7 tūkst. eurų, o tai yra beveik tiek pat, kiek apskritai buvo sumokėta už transporto priemonę.

Vis dėlto, nesąžininga pardavėja nenorėjo prisiimti kaltės ir gynėsi net dviejų instancijų teismuose, tačiau abu kartus pralaimėjo.

Tad ji privalės ne tik grąžinti pirkėjui pinigus, bet ir sumokėti už ieškovui atstovavusių teisininkų paslaugas. Per abi instancijas teisininkų paslaugos atsiėjo apytiksliai 4 tūkst. eurų.

Pajautė įtartinus ženklus

Ieškovas Ovidijus F. kreipėsi į teismą prašydamas nutraukti 2021 m. gruodžio 24 d. tarp atsakovės ir jo sudarytą transporto priemonės „VW Passat“ pirkimo-pardavimo sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras prašė grąžinti jam sumokėtą 3,8 tūkst. eurų sumą, o atsakovei transporto priemonę – automobilį „VW Passat“.

Ieškovas automobilį pirkimo vietoje apžiūrėjo tik vizualiai. Jo apžiūros metu buvo šalta ir smarkiai snigo, todėl pastebėti automobilio defektų ir visapusiškai patikrinti techninę būklę nebuvo įmanoma, o automobilių servisai šv. Kūčių vakarą jau nedirbo.

REKLAMA

Asmuo, aprodęs ieškovui automobilį, patikino, kad automobilis yra puikios būklės, patvirtino, kad skelbime nurodyta informacija, kad automobilis parduodamas be defektų, yra teisinga, jis yra techniškai tvarkingas.

Automobilį aprodęs asmuo užpildė pirkimo-pardavimo sutartį ir davė ieškovui pasirašyti. Sutartyje nebuvo nurodyta privalomojo savininko deklaravimo kodo, informacijos apie automobilio dalyvavimą/sugadinimus eismo įvykiuose, nenurodyti jokie automobilio defektai.

REKLAMA
REKLAMA

Grįždamas namo ieškovas pastebėjo, kad automobilis veikia ne taip, kaip turėtų, jautėsi vibracija. Po automobilio patikrų servise ieškovas buvo informuotas, kad automobilio variklis leidžia tepalą ir jaučiama vibracija dėl smagračio gedimo.

Iš vieno autoserviso jis gavo defektinį aktą, kuriuo buvo patvirtinti automobilio važiuoklės, alyvos prasisunkimo ir sankabos paslėpti defektai bei pateiktas pasiūlymas juos pašalinti. Tiesa, tai būtų kainavę 2,7 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakovei buvo pateiktos rašytinės pretenzijos dėl netinkamos daikto kokybės, tačiau atsakovė į pretenzijas nereagavo. Todėl vyras buvo priverstas kreiptis į teismą ir teisiniu keliu ieškoti teisingumo.

Kaltino patį pirkėją

Atsakovė I. M. su ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti kaip nepagrįstą. Nurodė, kad ieškovas pats primygtinai reikalavo susitikimo būtent 2021 m. gruodžio 24 d. vakarą.

REKLAMA

Jis privalėjo įvertinti (atsakingo ir rūpestingo asmens standartas) aplinkybes, kad tai yra tamsus paros metas, bet nenorėjo nukelti susitikimo kitai dienai, net pasiūlius transporto priemonę apžiūrėti specializuotoje įmonėje.

Taigi, anot jos, ieškovas veiksmais patvirtino, kad yra sutarties sudarymo iniciatorius. Pirkėjas atliko bandomąjį važiavimą, apvažiuodamas kvartalą.

Anot automobilio pardavėjos, jeigu pirkėjo nurodyti techniniai trūkumai būtų egzistavę, jų ieškovas negalėtų nepastebėti ar nejausti (pvz. vibracija, elektronikos trikdžiai ir kt.).

REKLAMA

Ieškovas esą nuvažiavo pakankamą atstumą, kad galėtų įsitikinti automobilio technine būkle. Automobilis buvo parduodamas su galiojančia technine apžiūra, kurią atliko kompetentingos institucijos.

Atsakovė neturėjo pagrindo abejoti jų išvadomis, o pirkimo-pardavimo sutartyje nenurodė ieškovo įvardintų trūkumų, nes jų nebuvo.

Anot jos, nei viename akte nėra paminėtas joks įmonės darbuotojas, kuris būtų atsakingas už šio dokumento parengimą, jo išdavimą, todėl galimai dokumentas yra netikras, suklastotas, jo negalima laikyti patikimu įrodymu. Kompiuterinės diagnostikos atlikimo metu fiksuotos nuotraukos padarytos taip, kad nė vienoje nesimato automobilio identifikavimo informacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismų sprendimai

Pirmasis šį ginčą išnagrinėjo Kauno  apylinkės teismas, kuris 2023 m. balandžio 18 d. sprendimu ieškinį tenkino visiškai ir priteisė iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas ieškovui bei valstybei.

Teismas nustatė, kad 2021 m. gruodžio 25 d. ieškovas susisiekė su automobilį aprodžiusiu ir pardavusiu asmeniu – atsakovės sutuoktiniu telefonu ir nurodė, kad automobilis yra ne toks, kokį jam pristatė.

REKLAMA

Iš ginčo sutarties turinio matyti, kad joje nėra įvardinti automobilio trūkumai. Po patikros oficialiame servise, atsakovei buvo pateikta rašytinė pretenzija dėl netinkamos kokybės daikto ir suteiktas 10 dienų terminas pateikti rašytinį atsiliepimą į rašytinę pretenziją, į kurią atsakovė neatsakė.

Teismas pabrėžė, kad ieškovas yra fizinis asmuo, kuris pirko automobilį savo reikmėms, todėl, sprendžiant ginčą, ieškovas laikytinas vartotoju ir  taikomi vartojimo teisinius santykius reglamentuojantys teisės aktai.

REKLAMA

Tokiu atveju nėra pagrindo ir konstatuoti, kad ieškovas privalėjo nepasitikėti atsakovės nurodytomis aplinkybėmis dėl automobilio būklės ir būtinai prieš ginčo sutarties sudarymą tikrinti, ar transporto priemonė neturi paslėptų trūkumų.

Atsakovė neginčijo, kad viešoje erdvėje ji nurodė, jog automobilis yra geros būklės ir be defektų, dėl ko, tikėtina, pirkėjas iš anksto neapgalvojo sprendimo, kada ir kur tikrinti automobilį prieš jo pirkimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be už automobilį sumokėtos sumos, atsakovė įpareigota dar sumokėti 2,8 tūkst. eurų siekiančias ieškovo išlaidas. Po šio sprendimo atsakovė pateikė apeliaciją, kurią išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas pirminį sprendimą paliko nepakeistą.

Tiesa, iš atsakovės I. M. ieškovui dar priteista 1 452 eurų suma, kuri skirta bylinėjimosi išlaidoms padengti. Ši Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos.

Na ir kaina už netvarkingą trantą... Tokio triperio kaina turėtų būti keli šimtai eurų... Aš už 2 tūkst. nusipirkau visiškai tvarkingą automobilį, greičiausiai dėl to, kad pirkau ne iš nelemtų perpardavinėtojų, o iš tikrojo savininko, kuris jį į Lietuva atsivežė iš Liuksemburgo... Padangas ir stiklą pakeičiau ir kaip naujas... Velnio tuos perpardavinėtojus, apeikit juos iš tolo nafik...
po 5 metu yra jau lupenos ir toks rasymas kaip tvarkinga yra nevartotinas ir turetu buti rashoma siuo metu vaziuoja , bet nupirkus suges butinai ir pardavejas turetu neatsakyti uz sudrozta auto , tik nauji turi buti su garantija
Visada parduodamas auto įrašau sutartyje naudotas auto su trūkimais.kam tinka tas perka. šiemet pakeičiau mocą ir auto į naujesnius,tai pirko tik latviai ir estai.lietuvių pirkėjai maždaug tokie:-2000e ir paimu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų