• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliautojai, kalbėkite…

Sveiki, poliglotai! Kalbų mokymasis internetu ar elektroniniu paštu vilioja. Viskas atrodo labai paprastai: užsiregistruoji, gauni užduotį ir, žiū, kalbą beveik jau moki. Didelis tokių mokslų pliusas yra tas, kad tokių kursų internete daug yra nemokamų. Tačiau…

REKLAMA
REKLAMA

Galiu duoti galvą nukirsti, kad bene kiekvieno iš skaitančių šias eilutes namuose yra bent po vieną savarankiškam užsienio kalbos mokymuisi skirtą knygelę. Ir aš tokių turiu. Taip pat galiu prisiekti, kad tik keli iš mūsų tokiomis knygelėmis iš tikrųjų pasinaudojo ir pramoko užsienio kalbos. Tą patį galiu pasakyti ir apie save. Taip atsitinka todėl, kad mes knygyne apžiūrinėdami kokį vadovėlį džiaugiamės jo išsamumu, kokybe, leidėjo vardu, tačiau pamirštame svarbiausią dalyką: vadovėlis už jus kalbos neišmoks ir jūsų neišmokins. JŪS PATS turite iš šio vadovėlio mokytis. Tai ir yra sunkiausia. Todėl noriu įspėti, kad interneto kalbų pamokos duoda tiek pat naudos - gaunate tiek, kiek pasiimate.

REKLAMA

Šiame straipsnyje daugiausiai dėmesio skirsiu, sakyčiau, pagrindinėms kalboms, kuriomis galima būtų susikalbėti didžiumoje pasaulio šalių: anglų, prancūzų ir ispanų. Tegul neįsižeidžia vokiečių kalbos gerbėjai. Vokiškai galima susikalbėti keliose Europos šalyse, tačiau jose lygiai taip pat be vargo galima susikalbėti ir angliškai ar prancūziškai. Tad mano požiūris šiame straipsnyje bus grynai praktinis. Taip pat svarbu nurodyti, kur ieškoti informacijos prispyrus reikalui pramokti vienos ar kitos kalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Anglų kalba

Ogdeno anglų kalbos pagrindai (“Basic English”). Charles’as Kay Ogdenas 1930 metais paskelbė anglų kalbos pagrindus ir jie galioja iki šiol. Internete juos man pavyko surasti dviejose svetainėse - čia ir čia. Tikrai verta apsilankyti jose abiejose. Ogdeno sukurtus anglų kalbos pagrindus sudaro 850 pagrindinių žodžių žodynas ir kelios pagrindinės anglų kalbos taisyklės. Labai pasistengus, juos galima išmokti per porą mėnesių ir tuomet jau galima gana gerai kalbėti angliškai. Bėda tik ta, kad ten nekalbama apie tarties dalykus. Todėl pravartu būtų pasikviesti į pagalbą anglų kalbą mokantį draugą. Beje, šių pagrindų mokosi visi JAV imigrantai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena geriausių ir išsamiausių nemokamos anglų kalbos svetainių yra “English@home”. Jos turinį sudaro anglų kalbos gramatika, žodynas, laikai, žaidimai. Galima užsisakyti ir dvisavaitinį anglišką laikraštuką. Turint pakankamai gerą ryšį galima išgirsti ir tikrą anglų kalbos skambesį.

REKLAMA

English Page” svetainė skirta jau šiek tiek pramokusiems anglų kalbos.

Šiek tiek pramokusiems anglų kalbos labai rekomenduočiau apsilankyti BBC anglų kalbos kursuose. Juose galima studijuoti, kuo britų kalba skiriasi nuo amerikiečių arba kaip mobiliaisiais telefonais angliškai perdavinėti žinutes. Ar žinote, kad klausimą “Are you OK?” galima rašyti RU OK?, o “OK. See you today” - OK CU2DAY.

REKLAMA

Man pasirodė, kad vieną geriausių anglų kalbos svetainių išlaiko ispanas, profesionalus anglų kalbos mokytojas Paolo Rossetti. Beje, tie, kas moka ispaniškai, su juo galėtų susikalbėti suprantama kalba. Jo svetainėje pateikiami anglų kalbos pagrindai ir galima užsisakyti savaitinių pamokų el. paštu. Jis paperka nuoširdesniu ir asmeniniu bendravimu, palyginti su dideliais internetiniais kursais. Būtinai aplankykite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ELS Café” svetainėje rasite daugybę nuorodų į mokamus ir nemokamus anglų kalbos kursus. Neretai nemokamuose kursuose siūloma už tam tikrą mokestį parsisiųsti kompaktinių diskų su mokomąja medžiaga.

Prancūzų kalbos pamokos

Prancūzų kalbos pamokų internete yra nepalyginamai mažiau nei anglų. Viena iš geriausių mano akims pasirodė “Basic French” svetainė. Pati svetainė sakosi skirta tam, kad padėtų geriau suprasti rašytinę prancūzų kalbą (laikraščius, žurnalus, kelio ženklus ir t.t.). Patys suprantate, kad norint išmokti prancūzų tarties kompiuterio tikrai neužteks. Ši svetainė panaši į asmeninę vieno žmogaus svetainę, todėl su mokiniais joje bendraujama daug šilčiau nei kokiuose dideliuose internetiniuose kalbų kursuose. Šioje svetainėje rasite ir nuorodų į kitas prancūzų kalbos svetaines.

REKLAMA

Language Student” svetainė patogi keliautojui. Čia mokomoji medžiaga suskirstyta į bendro pobūdžio pamokėles, atskiras pamokas vaikams ir atskiras - keliautojams. Beje, šioje svetainėje visos frazės įgarsintos WAV formatu.

Ispanų kalba

Ispanų kalbos pamokų taip pat nėra daug, tačiau viena iš išsamiausių man pasirodė “Study Spanish” svetainė. Joje - nemokamos pamokos pradedantiesiems, gramatika, žodynai, nuorodos į kitas ispanų kalbos svetaines. Už 15 JAV dol. per mėnesį jie jus pasišovę labai rimtai išmokyti, o užsisakę visą ispanų kalbos kursą už 165 JAV dol., gausite viską, ko tik reikia ispanų kalbai išmokti, įskaitant ir 15 kompaktinių diskų su interaktyviomis pamokomis. Bet siūlau pradėti nuo nemokamo, o informacijos joje rasite daugiau, nei galiu surašyti šiame straipsnyje.

REKLAMA

Kitos kalbos

Bene populiariausia kalbų svetainė tarp keliautojų yra “Travel&Language”. Skyriuje “Foreign Languages for Travelers” rasite keliautojų pokalbių knygeles 74 kalbomis ir visiškai nesvarbu, iš kurios į kurią kalbą norite versti. Kiekvienoje knygelėje frazės suskirstytos temomis, o iš viso frazių yra apie 250. Be to, kiekvieną frazę galima ir išgirsti. Išmėginta praktiškai; labai rekomenduoju. Neseniai ši svetainė pradėjo siūlyti ir kalbų kursus, tačiau jie mokami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Unikali savo apimtimi ir užmojais yra “Languages on the Web” svetainė. Joje yra mokymosi šaltinių 55 kalboms, neskaitant anglų (tarp jų ir lietuvių, albanų, kreolų, bretonų, afrikanso ir t.t.). Svetainėje nurodyta daug šių kalbų mokymosi šaltinių, su svetaine bendradarbiauja savanoriai kalbų mokytojai ir medžiagų ruošėjai. Joje galima rasti ir gausybę dvikalbių tekstų, kur tas pats kūrinys (dažniausiai novelės) pateikiamas lygiagrečiai anglų ir kokia nors kitokia kalba. Vienintelis svetainės trūkumas tas, kad neįmanoma tolygiai užpildyti tokios didelės ir įvairialypės svetainės, todėl daugeliu atvejų informacija būna neišsami arba pasenusi. Tačiau tai nereiškia, kad jos visai nėra. Būtina aplankyti.

REKLAMA

Neblogą daugiakalbį žodyną galima rasti “Languages Made Clear” svetainėje. Joje galima iš karto pamatyti tą patį žodį keliomis kalbomis: anglų, ispanų, prancūzų, vokiečių, olandų, rusų ir kt. Joje siūlomi ir nemokami šių kalbų kursai pradedantiesiems, veikia daugiakalbis forumas, naudingų nuorodų sąrašas, ir visa tai nemokamai.

Tad linkiu sėkmės moksluose. Ir nepamirškite, kad jokie kursai jūsų neišmokys, jei jūs pats nesimokysite. Matyt, reikia gero ir baisaus egzamino.

Jei rastumėte dar ką įdomaus, parašykite - [email protected].

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų