• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birutė SLAVINSKIENĖ Smėlio dėžes daugiabučių kiemuose dalijasi vaikai ir… gyventojų augintiniai. Smėlio jose beveik nėra, užtat nuorūkų, vinių, gelžgalių, šunų ir kačių ekskrementų pilna.

REKLAMA
REKLAMA

Redakciją pasiekė prašymas pasiaiškinti, kas turi rūpintis daugiabučių kiemų vaikų aikštelėmis, smėlio dėžėmis. Pasak laiško autorės Vaidos, jos namo kieme vaikų labai daug, o žaisti nėra kur, smėlio dėžė tuščia, iš jos kyšo visokie metalai, vinys. Pasak jos, aplink kitus daugiabučius visai nėra dėžių, vaikai tiesiog pievoje išsikasė duobę ir joje žaidžia. „Kreipėmės ir į Butų ūkį, ir į seniūną su prašymu, bet visi atsisako atvežti smėlio, o tik piktai pareiškia: „Jei tau reikia, tai ir atsivežk“. Į kišenes prisisėmusi juk neatnešiu to smėlio...“

REKLAMA

Taigi kieno rūpestis tos smėlio dėžės? UAB Tauragės butų ūkio direktorės Editos Vaitkutės-Zinkės toks klausimas nenustebino.

– Iš tiesų visa miesto fondinė žemė, ant jos stovintys poilsiui skirti įrenginiai yra seniūnijos kompetencija, – sakė ji. – Tačiau tikrai neketinu visos atsakomybės suversti seniūnijai, nes puikiai žinau, koks yra jos biudžetas. Todėl, kai mus pasiekia tokie prašymai, visada stengiamės padėti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pasak E.Vaitkutės-Zinkės, yra ir kita medalio pusė. Daugiabučiame name paprastai būta nuo 45 iki 65 butų. Tiek pat ir nuomonių. Vieniems atrodo, kad smėlio dėžių, suolelių reikia, kiti gi įsitikinę, kad ne. Visiems įtikti – neįmanoma.

– Neseniai vieno namo gyventojai kreipėsi su prašymu pastatyti suolelį, pradėjome jį statyti, o kiti gyventojai ėmė prieštarauti – esą, kam jis čia reikalingas, tik paaugliai vakarais rinksis, triukšmaus ir šiukšlins, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita reikalo pusė – kad negana įrengti smėlio dėžę ir atvežti į ją smėlio. Pasak direktorės, ji turi atitikti reikalavimus, sveikatos normas – smėlyje neturi būtų šiukšlių, joje neturi savo gamtinių reikalų atlikinėti šunys ir katės. Kitaip smėlio dėžė tampa grėsme vaikų sveikatai. Kas atsakys, jei smėlio dėžėje žaidęs vaikas užsikrės kokia pavojinga liga? Tas, kas dėžę pastatė? Taigi dėžė turi būti su dangčiu. Praverstų ir daugiau kultūros...

– Manau, kad smėlio dėžės prie kiekvieno daugiabučio nereikalingos. Kur kas efektyvesnės būtų didesnės, gerai įrengtos žaidimų aikštelės erdvesnėse kiekvieno mikrorajono vietose. Tokios, kokia yra įrengta prie evangelikų liuteronų bažnyčios, – savo nuomonę išsakė E. Vaitkutė-Zinkė. – Tai būtų geriausia išeitis, tiesa, kol kas tai tik ateities vizija.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų