• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė Tokijuje toliau siaučia ir kurią uraganinį, akiai smagų krepšinį. Antroji pergalė pasiekta dar labiau įtikinamiau – 116:81 įveikti olimpinių žaidynių šeimininkai japonai.

Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė Tokijuje toliau siaučia ir kurią uraganinį, akiai smagų krepšinį. Antroji pergalė pasiekta dar labiau įtikinamiau – 116:81 įveikti olimpinių žaidynių šeimininkai japonai.

REKLAMA

Apie L. Dončičiaus įtaką šnekėti pernelyg daug neverta. Jau visi esame įtikinti jo talento ir puikaus krepšinio suvokimo.

Apie slovėnų žaidimą, L. Dončičiaus fenomeną ir prognozę olimpinėse žaidynėse galite skaityti ČIA 

Portalas TV3.lt kviečia susipažinti su L. Dončičiaus pagalbininkais.

#10 Mike Tobey

Šis krepšininkas tik šiemet prisijungė prie Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės, kadangi gavo minėtos šalies pilietybė. Iškart žengęs ant parketo M. Tobey tapo svarbiausiu Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės aukštaūgiu.

M. Tobey yra pagrindinis slovėnų vidurio puolėjas, kuris yra itin naudingas du prieš du situacijose, tiek, kai aukštaūgis leidžiasi po krepšiu arba kyla prie tritaškio linijos. Naujasis slovėnų atstovas puikiai leidžiasi po užtvarų ir gaudo L. Dončičiaus parašiutus, o atšokdamas prie tritaškio linijos yra nemenka grėsmė nubausti varžovus.

REKLAMA
REKLAMA

Šalia to – M. Tobey turi ilgas galūnes, kurios itin gerai pasitarnauja gynyboje. Slovėnijos bokštas kiek įmanoma apsunkina varžovų prasiveržimus ar po išsikeitimo mestus tolimus metimus.

REKLAMA

Plačiau apie M. Tobey karjerą, žaidimo stilių ir savybes galite skaityti ČIA.

#31 Vlatko Čančaras

Tai yra lietuviškosios Denverio „Nuggets“ komandos atstovas, kuris žaidžia sunkiojo arba lengvojo krašto pozicijose.

V. Čančaras pasižymi solidžiu metimu iš distancijos, atletiškumu ir noru dalintis kamuoliu. Slovėnas niekada nepagaili papildomo perdavimo laisvesniam komandos draugui.

Šalia to V. Čančaras turi ilgas galūnes, kuriomis kartais kompensuoja savo komandos draugų klaidas gynyboje.

REKLAMA
REKLAMA

Negana to, slovėnas nėra tas krepšininkas, kuris itin daug ir dažnai reikalauja kamuolio savo rankose. Jis yra labiau metikas iš pagavimo situacijų, nėra geras triblinguotojas. Dažnu atveju jis atsisako sudėtingesnių metimų ir ieško kaip įmanoma geresnių progų užbaigti atakas.

Taip pat aukštaūgis yra tikras karys – jis krenta dėl kiekvieno kamuolio, jei turi traumą – toliau bando padėti komandai. Tą galėjome suprasti ir Lietuvoje, kai V. Čančaras patyrė čiurnos traumą, po kurios jau kitose rungtynėse žaidė it niekur nieko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Čančaro silpnybė – metimas po driblingo (kamuolio varymo, – aut. past.), kamuolio varymas ir kiek lėtokas metimas, nors jo blokuoti praktiškai neįmanoma, nes slovėnas yra pakankamai aukštas savo pozicijos žaidėjas.

Tokijuje per dvejas rungtynes V. Čančaras renka po 14 taškų ir atkovoja po 4 kamuolius. Įdomu tai, kad nors ir maža imtis, bet slovėnas atakuoja krepšį itin tiksliai – dvitaškius 66,7 proc., tritaškius 50 proc., o baudų metimus 80 proc. tikslumu.

REKLAMA

#30 Zoranas Dragičius

Šis gynėjas yra jaunesnysis Gorano Dragičiaus brolis, kuris savo žaidimo stiliumi yra panašus į savo brolį.

Z. Dragičius taip pat yra kairiarankis, tačiau jis yra mažiau universalesnis nei jo pirmtakas G. Dragičius. Z. Dragičius 90 proc. laiko renkasi prasiveržimą į kairę pusę ir aplink krepšį metimus taip pat dažniausiai užbaigia kaire ranka. Darymas į dešinę pusę arba dešine ranka – yra tikra anomalija ir išimtis.

REKLAMA

Visgi tai Z. Dragičiui netrukdo būti efektyviu ir naudingu L. Dončičiaus pagalbininku.

Jeigu gynėjui įkrenta pirmieji metimai – tai bus jo diena. Tą matėme rungtynėse su Japonijos rinktine, kai Z. Dragičius pataikė pirmuosius metimus ir paskui atrodė, kad jis šiandien neprames. Tačiau jeigu pirmieji metimai neįkrenta – natūralu, kad slovėno pasitikėjimas krinta ir procentai taip pat.

Z. Dragičius kartais mėgsta pats užsižaisti su kamuoliu, nors aplinkui yra kur kas laisvesnių komandos draugų. Jau Tokijuje galima buvo pastebėti, kad Z. Dragičius yra linkęs labai daug ir drąsiai žaisti vienas prieš vieną, ir kartais pamiršta savo komandos draugus. Ne kartą jis buvo įlipęs į vadinamąjį medį (kai varžovas stovi iškėlęs rankas po krepšiu, – aut. past.) ir prameta savo metimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anaiptol Z. Dragičius yra geras rūbinės žmogus, kuris į komandą įneša pozityvumo, greičio puolime ir geros energijos.

Silpnosios Z. Dragičiaus pusės – gynyba ir kartais pernelyg didelis noras žaisti „ant savęs“. Eurolygoje buvo tokių rungtynių, kai slovėnas rinkdavo tokius metimų iš žaidimo skaičius: 4/14, 2/8, 4/12, 0/6. Kol kas tiek atrankos rungtynės Kaune, tiek mačai Tokijuje Z. Dragičiui atrodė gan neblogi, tad tikėtis, kad minėtas prastas pataikymas bus ir olimpinėse žaidynėse – mažai šansų.

REKLAMA

#7 Klemenas Prepeličius

Elitinis snaiperis, kuris gali sužaisti vienas prieš vieną, prasiveržti į abi puses ir provokuoti varžovų pražangas. Visgi tritaškiai yra pagrindinis šio slovėno ginklas.

K. Prepeličius Eurolygoje šiemet priklausė elitiniam metikų 50/40/90 (dvitaškių, tritaškių, baudų metimų procentai – aut. past.), tad palikti jį laisvą ypač prie tritaškio linijos – nuodėmė varžovams.

Visgi ko trūksta, kad K. Prepeličius taptu ne tik elitiniu metiku, bet ir elitiniu krepšininku – stabilumo. Slovėnas vieną dieną gali pataikyti 5/5 tritaškių, bet kitą dieną gali pramesti visus 5.

REKLAMA

Taip pat išskiriama prastoka slovėno gynyba – Eurolygoje jis dažnai būdavo atakuojamas ir buvo bandoma išnaudoti nedidelį ūgį ir ne itin stiprų kūną.

#11 Jaka Blažičius

Kauno „Žalgirį“ dominęs gynėjas praėjusiame sezone buvo rezultatyviausias Europos taurės krepšininkas, kuris vidutiniškai per vienerias rungtynes rinko po 19,13 taško.

Kol kas olimpinės žaidynės slovėnui nesiklosto itin gerai – per dvejas rungtynes vidutiniškai renka vos po 6,5 taškelio, tačiau tai nereiškia, kad jis yra silpnas žaidėjas ir nebus naudingas viso turnyro metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkas yra vienas tų žaidėjų, kuris pasižymi puikiu metimu iš toli, geba gerai išsimesti kamuolį ir po driblingo, turi kovotojo charakterį.

Visgi J. Blažičius kaip ir K. Prepeličius nėra patys patikimiausi krepšininkai gynyboje, tad jeigu slovėnui nesiseka puolime, tai gynybai jo laikyti aikštelėje neverta. Visgi J. Blažičius Tokijuje turėtų iššauti ir pademonstruoti savo tikrąjį veidą.

J. Blažičiaus komentaras ir prasitarimas, kad juo domisi Kauno „Žalgiris“

Išvada

L. Dončičius savo parankėje turi solidžius pagalbininkus, kurie ne tik kai reikia nuima naštą puolime, bet jei ir pačiam vunderkindui būtų juoda diena, galėtų perimti puolimo funkcijas. Visi minėti krepšininkai yra solidūs Eurolygos, Europos taurės žaidėjai, kurie neturėtų pasiklysti prieš stipriausio rango varžovus.

Visgi kol kas rimčiausias išbandymas L. Dončičiaus ir jo kapelos laukia sekmadienio rytą (11:20 val.), kur slovėnai susitiks su Ispanijos vyrų krepšinio rinktine. Šiame mače tūrėtų pasimatyti, ar L. Dončičiaus pagalbininkai yra aukščiausios prabos ir nepaliks vunderkindo bėdoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų