Kokį kompiuterinį žaidimą dažniausiai pastebite savo sekretorės kompiuterio ekrane, kai tyliai tyliai praveriate duris, kad ji nespėtų paspausti klavišų “Alt” “Tab”? Ką darote, kai pajuntate, kad nebėra minčių, kad kompiuteris žiūri į jus, o ne jūs į jį? Ne vienas gali atsakyti: užsiimate visai beprasmišku dalyku - žaidžiate “Soliterį” (“Solitaire”).
Neseniai publikuotame “Scripps Howard” naujienų agentūros žurnalisto Steve’o Brewerio straipsnyje teigiama, kad “Soliteris” - žaidimas, žudantis visą Ameriką. Jį, pasak apžvalgininko, žaidžia teisininkai, gydytojai, valytojai... Kai kuriuose kino filmuose beviltiškiausiai nusiteikę nevykėliai įsitraukia į šį žaidimą užuot dirbę.
“Soliteris”, pasak žurnalisto, gali būti puikus būdas, kuriuo naudodamiesi teroristai daro įtaką JAV ekonominei krizei - t.y. dėl šio žaidimo amerikiečiai nedirba. Arba - jis yra puikus būdas, kuriuo Billas Gatesas niekam nė neįtariant užkariaus pasaulio ekonomiką.
O žaisdami bet kurį žaidimą žmonės nori laimėti. Ir žaidžia, užsispyrę žaidžia tol, kol laimi. “Soliterį” laimėti nėra paprasta - visiškai nepriklausomai nuo to, žaidi jį pirmą ar šimtąjį kartą. Ir žmonės žaidžia, kol laimės, sugaišdami tam valandų valandas.
Pasak S. Brewerio, tai įveikti galima tik atsisakius “Soliterio”. Ir tuomet bus galima pasinaudoti daugybe produktyvesnių būdų praleisti savo darbo valandas. “Pavyzdžiui, pažaisti “Tetrį”...”.