Bylos duomenimis, girtas vairuotojas įkliuvo 2023-ųjų lapkričio 10 d., apie 13.33val., Maišiagaloje.
Valdemaras M. vairavo lengvąjį automobilį OPEL ASTRA, būdamas neblaivus nuo alkoholio, kai policijos pareigūnai tikrinimo metu jo iškvėptame ore nustatė 1,63 promilių etilo alkoholio koncentraciją.
Kalta – nelaiminga meilė
Teisiamajame posėdyje Vilniaus rajono gyventojas kaltę pripažino ir paaiškino, jog tą dieną, kai nutiko įvykis, jis išsiskyrė su drauge.
Todėl vartojo alkoholį, po to vairavo ir jį sustabdė policija. Suprato, kad negalima sėsti už vairo išgėrus. Gailisi dėl įvykio.
Anot jo, čia pirmas kartas ir jis dėl to labai gailisi. Prašo būti atiduotas sesers priežiūrai pagal laidavimą. Sesuo jam autoritetas.
Jie gyvena atskirai, bet vyras dažnai pas seserį lankosi. Šiuo metu nedirba, bet gyvena iš santaupų. Kita sesuo kviečia pas save Londoną.
Iki šito įvykio buvo nevartojęs alkoholio 3 metus. Po įvykio seseriai pasiskambino kitą dieną. Sesuo sakė, ką alkoholis gali padaryti gyvenime, ji visiškai negeria.
Sesuo už jį vyresnė, todėl ji jam yra autoritetas. Automobilis, kurį vairavo yra ne jo, jis yra kito žmogaus, jam padėjo su remonto darbais. Automobilio raktai buvo pas jį.
Teismo posėdžio metu kaltinamojo sesuo paaiškino, kad brolis jai paskambino kitą dieną po įvykio, dažnai bendrauja, susiskambina. Dažniausiai brolis būna pas ją.
Su alkoholiu problemų jis neturi, jis labai prieraišus, todėl taip išėjo. Brolis sakė, kad tai pirmas ir paskutinis kartas. Džiaugėsi, kad jį laiku sustabdė policija.
Ji teismui tvirtino, kad prisiima visą atsakomybę ir stengsis daryti gerą įtaką ir ji, ir tėvai, ir kita sesuo.
Įkliuvo dėl telefono
Girtą vairuotoją sustabdęs policijos pareigūnas pasakojo, kad tą pamainą dirbo Vilniaus ir Utenos apskrityse.
Tada magistraliniame kelyje A2 Vilnius – Panevėžys jis pastebėjo važiuojantį automobilį „Opel Astra“.
Kartu su kolega pamatė, kad minėto automobilio vairuotojas vairuodamas automobilį rankomis naudojosi mobiliojo ryšio priemone – telefonu.
Minėtą automobilį sustabdė panaudodami specialiuosius garso ir raudonos bei mėlynos šviesos švyturėlius, automobilis pakluso jų reikalavimui sustoti.
Jis nuėjęs prie vairuotojo paprašė pateikti automobilio ir asmens dokumentus. Vairuotojas pateikė asmens tapatybės kortelę.
Bendraudamas su vairuotoju, pastebėjo, kad jo judesiai nekoordinuoti, kalba nerišli bei nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, dėl to kilo įtarimas, kad minėtą automobilį gali vairuoti neblaivus asmuo.
Kolega pakvietė vairuotoją prie jų tarnybinio automobilio, kur buvo patikrintas jo girtumas. Vairuotojui buvo nustatytas 1,63 prom. girtumas.
Paklausus vairuotojo prieš kiek laiko vartojo alkoholinius gėrimus, šis paaiškino, kad vartojo prieš 4-5 val., ką vartojo neatsakė.
Atvykus kitam ekipažui, vairuotojas pakeitė parodymus ir nurodė, kad alkoholį dar anksčiau. Laukiant kito ekipažo į įvykio vietą atvyko „Opel Astra“ savininkas, kuriam minėtas automobilis buvo grąžintas.
Teismo verdiktas
Teismas nusprendė Valdemarą M. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės perduodant kaltinamąjį sesers atsakomybei be užstato, nustatant 1,5 metų laidavimo terminą.
Vyrui uždrausta 2 metus naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto priemones.
Taip pat nutarta konfiskuoti automobilio OPEL vertę atitinkančią pinigų sumą – 1 091 eurą.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui, paduodant skundą per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!