Vienoje iš nuotraukų E. Širokovas užfiksuotas susitikime su vienu iš pagrindinių suokalbininkų – serbų nacionalistu Aleksandru Sinželičiumi. Vėliau A. Sindželičius buvo suimtas, ir, anot spaudos pranešimų, pradėjo bendradarbiauti su tyrėjais. Vyras prisipažino dalyvavęs rengiant ir vykdant valstybės perversmą ir pareiškė, kad buvo užverbuotas dviejų Rusijos piliečių.
Kitoje fotografijoje E. Širokovas ir E. Popovas sėdi kartu ant suolelio, viename iš Belgrado centrinių parkų.
„SkyNews“ teigimu, abi fotografijos darytos panašiu metu, kuomet buvo planuojamas valstybinis perversmas. Televizijos šaltiniai vienoje iš Vakarų šalių spec. tarnybų pareiškė, kad nuotraukos „yra dar vienas įrodymas to, kad Rusijos valstybė buvo tiesiogiai susijusi su bandymu įvykdyti perversmą“ ir nužudyti Juodkalnijos premjerą Milo Džukanovičių.
Anksčiau šiais metais „SkyNews“ publikavo dviejų pasų, išduotų E. Širokovui kopijas. Vienoje iš jų – ankstesnės datos – jis įvardintas kaip Šišmakovas, tačiau naujesniame, išduotame 2016-ųjų rupjūtį (vos keli mėnesiai iki numanomo perversmo), kartu su kita to paties žmogaus nuotrauka ir ta pačia gimimo data jau nurodyta kita pavardė – Širokovas. Šaltiniai spec. tarnybose paaiškino, kad „širokov“ yra tradicinis pseudonimas, kurį naudoja Rusijos užsienio žvalgybos pareigūnai.
Anksčiau leidinys „The Telegraph“ taip pat publikavo dviejų įtariamųjų rusų suokalbininkų fotografijas. Leidinio šaltiniai tvirtino, kad Didžiosios Britanijos ir JAV ekspertų pirminis tyrimas įrodė Rusijos valdžios sąsają su planuojamu puču – tai buvo telefoniniai skambučiai, el. pašto susirašinėjimas, ir liudijimai tų, kurie buvo sulaikyti įtariant juos neteisėta veikla.
Maskva panašius kaltinimus kategoriškai neigia.
Anot Juodkalnijos teisėsaugos turimų duomenų, pučas buvo suplanuotas 2016-ųjų spalio 16-ąją – parlamento rinkimų šalyje dieną. Tą dieną šalies valdžia pranešė apie grupės suokalbininkų, kurie tariamai organizavo išpuolius ir teroro aktus, sulaikymą. Suokalbininkų tikslas buvo parlamento užgrobimas ir premjero Milo Džukanovičiaus nužudymas.
Taip pat yra teigiama, kad suokalbininkai tikėjosi opozicinės partijos pergalės, kuri perimtų valdžią šalyje ir atsisakytų provakarietiško kurso šalyje.
Netrukus buvo suimta daugiau nei 20 žmonių, daugiausiai tai buvo Serbijos piliečiai. Kaltinimai pateikti 13 iš jų – 10 serbų ir trims juodkalniečiams, įskaitant du opozicijos deputatus. Dviems rusams – E. Širokovui ir V. Popovui buvo paskelbta tarptautinė paieška. Manoma, kad nepavykus jų rengtam planui, rusai grįžo atgal į tėvynę.