„Gali būti ir toks variantas. Jeigu matysime, kad niekas tikrai nebešaukia, bandysime mes tai inicijuoti“, – penktadienį žurnalistams Seime teigė S. Skvernelis.
„Mes svarstysime visus variantus, kokie yra, bet pirma noriu pasikalbėti koalicinėje taryboje, kurios, deja, vis nėra“, – paklaustas, ar Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ svarstytų apie pasitraukimą iš koalicijos, atsakė jis.
Demokratų lyderis pabrėžia, kad tolimesnis darbas su R. Žemaitaičiu turi būti aptartas koalicinėje taryboje. Visgi, leidžia suprasti politikas, jį stebina premjero Gintauto Palucko abejingumas šiuo klausimu.
„Tai turėtų būti aptarta koalicinėje taryboje, kokios čia yra perspektyvos. Matau, kokią žinią siunčia ministras pirmininkas, kad jam čia jokių problemų nėra, visi pasisakymai, pareiškimai yra priimtini ir tinkami“, – kalbėjo S. Skvernelis.
Seimo pirmininkas tikina, kad jam, priešingai nei premjerui G. Paluckui, pastarieji R. Žemaitaičio pareiškimai apie Ukrainą nėra priimtini. Todėl jis kartoja, kad pritaria prezidento Gitano Nausėdos pozicijai, jog „aušriečių“ lyderio pasisakymai diskredituoja valstybę.
„Negalėčiau prieštarauti tam (prezidento pozicijai - ELTA). Manau, kad taip ir yra“, – dėstė S. Skvernelis.
Anksčiau Seimo pirmininkas R. Žemaitaičio pasisakymus įvertino kaip besitęsiančią dezinformacijos kampaniją, kuria siekiama diskredituoti Lietuvos sprendimą stiprinti savo saugumą. Be to, jo nuomone, „aušriečio“ pareiškimai neatitinka ir koalicinėje sutartyje įtvirtintų principų.
Šalies vadovas teigė, kad dėl R. Žemaitaičio pareiškimų pokyčiai valdančiojoje daugumoje gali būti neišvengiami. Vertindamas pastarųjų savaičių „aušriečio“ pasisakymus, šalies vadovas pažymėjo, kad R. Žemaitaitis tampa panašus į prorusiškomis pažiūromis pasižymėjusį Eduardą Vaitkų.
„Žinoma, kad tokia perspektyva yra pakankamai miglota. Ir jeigu tokiais tempais ponas Žemaitaitis diskredituos, tiesą sakant, ne tik pats save, bet ir visą valstybę jau net ir užsienio partnerių akyse, pačios Ukrainos akyse, tai aš nematau jokios perspektyvos šitokios sudėties koalicijai dirbti ateityje. Ir manau, kad čia kalbame apie labai trumpą laiką, kuomet pakeitimai tiesiog bus neišvengiami. Visi suvoks, kad tai yra neišvengiama“, – interviu „Verslo žinių“ podkastui „Kontekstai“ sakė G. Nausėda.
ELTA primena, kad pastaruoju metu viešojoje erdvėje surezonavo „Nemuno aušros“ pirmininko R. Žemaitaičio pareiškimai apie Ukrainą bei Lietuvos saugumą. Politikas nepritarė Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimams reikšmingai didinti gynybos finansavimą, o Seimo pirmininkui paraginus abejojančius politikus nuvykti į Ukrainą, R. Žemaitaitis tikino nematąs prasmės to daryti.
Tuo metu LNK žinios trečiadienį pranešė, jog susitikimų su rinkėjais metu R. Žemaitaitis metė kaltinimus prezidentui Gitanui Nausėdai, neva šis siūlo nacionalizuoti gyventojų indėlius ir panaudoti juos gynybai. Taip pat politikas tikina, jog norint gauti papildomų lėšų krašto apsaugai, reikėtų atšaukti sankcijas Baltarusijos trąšų tranzitui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!