• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujoji Sauliaus Skvernelio į priekį vedama frakcija politikams kelia skirtingus jausmus. Jei valstiečiai buvusių bendražygių sprendimą palydi aštriais epitetais ar pasitelkia palyginimus su Judo išdavyste, valdančiųjų atstovai santūriai sveikina naująją frakciją ir pripažįsta, kad su ja kalbėtis turėtų būti paprasčiau nei su Ramūnu Karbauskiu ir ištikimiausiais jam valstiečiais.

25

Naujoji Sauliaus Skvernelio į priekį vedama frakcija politikams kelia skirtingus jausmus. Jei valstiečiai buvusių bendražygių sprendimą palydi aštriais epitetais ar pasitelkia palyginimus su Judo išdavyste, valdančiųjų atstovai santūriai sveikina naująją frakciją ir pripažįsta, kad su ja kalbėtis turėtų būti paprasčiau nei su Ramūnu Karbauskiu ir ištikimiausiais jam valstiečiais.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad antradienį pranešta, kad dešimt parlamentarų paliko Seimo LVŽS frakciją, tarp jų – buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Parlamentarai kartu su keliais politikais iš Seimo narių Mišrios grupės buria naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

Naujosios frakcijos nariais tapo buvęs premjeras Saulius Skvernelis, taip pat Algirdas Stončaitis, Lukas Savickas, Linas Kukuraitis, Tomas Tomilinas, Rima Baškienė, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Zenonas Streikus, Vytautas Bakas, Domas Griškevičius ir Algirdas Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Visi šie politikai kažkuriuo etapu buvo valstiečių žaliųjų komandos nariai, išskyrus D. Griškevičių ir A. Butkevičių, kurie praeityje abu buvo socialdemokratai.

REKLAMA

Skilimas naudingas valdantiesiems?

„Kol Karbauskis viską reguliuos, tol nieko jiems konstruktyvaus nepavyks. Tas Karbauskio bandymas vadovauti opozicijai, šešėlinį kabinetą kurti, vaidinti vienintelę opozicinę jėgą, atvedė prie to, kad nepavyko suburti trijų, o po to ir keturių sankcijų į vieningą opoziciją.

Visa tai ir privedė prie to, kad skilo pačių valstiečių frakcija“, – paklaustas, kokią įtaką opozicijai turės naujos frakcijos susikūrimas, naujienų portalui tv3.lt komentavo Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo veteranas valstiečių lyderį įvardijo kaip destruktyvų elementą, tiek būnant valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje.

„Dabar opozicija dar labiau suskilo ir net yra samprotavimų, aš nebūtinai toje pusėje stoviu, kad Skvernelio naujoji frakcija bus arčiau palaikymo valdančiajai daugumai negu Karbauskio opozicijai.

Neatmetu galimybės, kad tai pasitvirtins, kad dažniau iš Skvernelio pusės ginčai, rietenos ir kritika Karbauskio atžvilgiu, negu valdančiosios daugumos atžvilgiu. Reikia konstatuoti, kad valdančiajai daugumai nuo to pagerėjo turbūt, nes nebėra tikimybės susivienyti vieningai opozicijai“, – teigė E. Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalas šią situaciją lygino su praėjusioje kadencijoje įvykusiu socialdemokratų skilimu, kai dalis socialdemokratų perėjo į opoziciją, o kita dalis, persivadinusi socialdarbiečiais, liko valdančioje koalicijoje kartu su valstiečiais.

„Dabar abi valstiečių dalys, ir Karbauskio, ir atskilusi Skvernelio dalis, bus opozicijoje ir jie oponuos vieni kitiems valdančiąją daugumą dažnokai pamiršdami“, – dėstė politikas.

REKLAMA

E. Gentvilo teigimu, bent jau kol kas valstiečių skilimas lems tai, kad opozicija lieka be savo lyderio.

„Nebent atsitiks taip, kad Skvernelio frakcija taps opoziciją vienijančia dalimi, palikdami nuošalyje Karbauskį su 22 valstiečiais. Čia yra opozicijos išsigelbėjimo scenarijus: palikti užribyje Karbauskį, kuris mato tik save ir savo interesą, nemato jokio bendro intereso, ir kalbėti visiems kitiems, Regionų frakcija, socialdemokratai ir Skvernelio frakcija“, – kalbėjo liberalas.

REKLAMA

„O Karbauskis daro tegul savo dalykus, kuriuos iki šiol darė, kas privedė prie to, kad išstūmė jo neklausančius savo partiečius iš valstiečių partijos ir frakcijos. Toks likimas visiškai logiškas“, – konstatavo E. Gentvilas.

Tikisi, kad visi sės prie bendro stalo

„Bent iš to, kas matyti viešojoje erdvėje, visos pjautynės, naudojami epitetai, tai panašu, kad to vieningumo tarp pasitraukusių ir likusių valstiečių nėra. Tai aišku, kad nepriduoda stiprybės opozicijai“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Viktoras Fiodorovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbietis tikino, kad jo frakcija tikisi ir nori, kad opozicija būtų stipri, tad viliasi, kad visoms opozicijos frakcijoms galiausiai pavyks susėsti prie vieno stalo.

„Bet šiandien dienai neatrodo, kad norėtų susiskaldžiusios jėgos dirbti vieningai“, – pripažino V. Fiodorovas.

S. Skvernelio grupei palikus valstiečių gretas, opozicinė LVŽS ir Darbo partijos koalicija nebeturi reikiamo narių skaičiaus, norint turėti opozicijos lyderį. Praėjusioje sesijoje šias pareigas ėjo pats S. Skvernelis, o rudens sesijoje jos turėjo atitekti darbiečių atstovui.

REKLAMA

V. Fiodorovas teigė, kad ir iki šiol vyko diskusijos su Regionų frakcija, o jos narių prisijungimas leistų vėl gauti opozicijos lyderio postą.

„Bet aš tikiuosi, kad rugsėjo 10 d., naujos sesijos metu, visos opozicinės frakcijos, nepaisant to, kad gali būti visokių ten nesutarimų, sės prie bendro stalo ir bandysime ieškoti sprendimo. Bent jau mūsų frakcijos tokios nuotaikos ir nuomonė, kad opozicija turi dirbti vieningai“, – teigė politikas.

REKLAMA

Lygino su Judo išdavyste

Valstiečių frakcijos nariai kolegų pasitraukimą įvertino gana aštriai. Štai Agnė Širinskienė socialiniuose tinkluose pateikė savo situacijos matymą ir nevengė aštrių epitetų.

Pateikiame A. Širinskienės viešą pareiškimą socialinėje paskyroje.

„Kuo partija skiriasi nuo šutvės. Atsakymas Skverneliui.

Reikėtų dėkoti išėjusiems, kad jie pagaliau garbingai pripažino, jog jiems su LVŽS puoselėjamomis tradicinėmis vertybėmis nėra pakeliui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vertybinių skirtumų ženklai – ne tik garsusis Skvernelio fotografavimasis per 2016 m. rinkimus su plakatu „aš už Stambulo konvenciją“. 2016 m. LVŽS rinkimų programoje buvo siekis saugoti lietuvių kalbą remiant Talkos iniciatyvą (užsieniečių pavardžių rašymas antrame paso numeryje). Šis projektas „numirė” vien Skvernelio iniciatyva, nes tuoj po 2016 metų rinkimų jam pasirodė (su labai konkrečiais grasinimais, kad, frakcijai nepaklusus, jis išeis), jog reikia registruoti radikaliai priešingą projektą. Tą vertybinę takoskyrą, paaiškėjusią jau po rinkimų, buvo sunku nuryti, kaip ir pasiaiškinti Talkos žmonėms bei savo rinkėjams, kodėl projekto negalėjome priimti. Juk negi sakysi, kad Premjeras šantažavo?

REKLAMA

<...> Manau, kad tos vertybinės takoskyros ir buvo priežastis, kaip ir asmeninės ambicijos, kurių kolegoms, deja, nepavyko peržengti net valstybės labui.

Bet partija ir skiriasi nuo šutvės valdžios ištroškusių žmonių tuo, kad vienija vienminčius žmones, turi savo vertybes, ideologiją ir įsitikinimus, kurių nekeičia jau kitą rytą po rinkimų, kai pavyksta pagaliau „prasmukti“ į Seimą, ar kokia kita proga, kai liberalais tampa būti naudingiau - arčiau prie postų ir prie „lovio“. Turint ne partijos, o šutvės mentalitetą, lengva pakeisti vieną, antrą, trečią partiją, kas realiai šiandien ir įvyko, nes ne vertybės, o postai, keliukai ir pinigai tampa mato vienetu.

REKLAMA

Suprantu, kad politikoje pakankamai daug savimylos ir visi nori būti dideliais paukščiais. Bet dideliu baltu paukščiu gali būti ir gulbė, ir žąsis. Tad linkiu pasitraukusiems kolegoms panašėti su gulbėmis, o ne su žąsimis, kurios eina iš paskos kiekvienam, kas duoda gardesnį ar lengviau pasiekiamą kąsnį“, – rašė politikė.

Kolegų pasitraukimą įvertino ir Arvydas Nekrošius:

„Kartais taip nutinka. Politikoje įvyksta skyrybos, dažnai jos pagrįstos nepavykusiomis politinėmis ambicijomis ir išskaičiavimais. Per penkerius metus, kai atstovauju Raseinių-Kėdainių krašto žmonėms Seime, mačiau visko itin daug. Valdžios troškulio, noro pasipelnyti, susireikšminimo, paniekos kitiems ir dar visokio velnio.

REKLAMA
REKLAMA

Garsioji Winstono Churchillio frazė „nėra nei amžinų draugų, nei amžinų priešų – tik amžini interesai” tikriausiai geriausiai atspindi tai kas dabar vyksta didžiojoje politikoje. Lietuvos žmonės susiduria su neregėto mąsto problemomis, nuolat kyla kainos, vyriausybė numato kelti mokesčius, visuomenė supriešinta dėl pandemijos. Ir atsiranda žmonių kuriems svarbu ne telktis ir dirbti kartu, bet išeiti. Pamiršti savo vertybes su kuriomis atėjo į valdžią ir jas parduoti už sidabrinius. Kad tik galėtų pasišildyti prie valdančiųjų politikų ugnies ir gauti kelis kaulus nuo jų puotos stalo.

Jau dabar konservatoriai ir laisvės partija džiūgauja naujai kuriama frakcija kuri galimai padės jiems valdyti šalį dar likusius trejus metus.

Na, o aš galiu pasakyti tik tiek, kad buvo įdomu su išeinančiais kolegomis dirbti kartu, buvo visko, bet prisiminkime tik gerus dalykus. Sėkmės jūsų pasirinktame kelyje, tikiuosi, kad vertybinių dalykų, dėl kurių kovojome kartu jūs kuo ilgiau neišduosite“, – socialiniuose tinkluose rašė A. Nekrošius.

Savo komentarui A. Nekrošius pasirinko baroko dailininko Karavadžo paveikslą „Kristaus suėmimas“, kuriame matomas ne Jėzus Kristus, bet ir jį išdavęs jo mokinys Judas.

Kritiškai naujos frakcijos susikūrimą vertino ir valstiečių vedlys Ramūnas Karbauskis. Kalbėdamas su naujienų portalu tv3.lt jis pažymėjo, kad neįsivaizduoja darbo su nauja frakcija, o S. Skvernelis ir R. Baškienė iš valstiečių gretų pasitraukė dėl ambicijų.

REKLAMA

„Man labai liūdna, nes mes labai daug investavime į Saulių Skvernelį kaip politiką. LVŽS investavo virš pusės milijono eurų prezidento rinkimų metu. Į tos kampanijos vykdymą LVŽS nebuvo įleista niekaip. Mes nieko nežinojome, kas ten vyksta. Mes tik sąskaitas mokėjome“, – pasakojo R. Karbauskis.

„Yra liūdna konstatuoti partijos nariams, kad mes iš partijos sąskaitos mokėjome žmogui už reklamą pusę milijono eurų, o dabar jis mus pasiuntė šitokiu būdu kaip organizaciją. Tai yra liūdna, bet gyvenimas yra toks, politika yra tokia“, – pridūrė valstiečių lyderis.

Konservatoriai įvertino teigiamai

Jei iš valstiečių buvusiems kolegoms skriejo kritika ir pyktis, tai valdantieji tokį S. Skvernelio ir bendražygių žingsnį sveikino.

„Su žmonėmis, kurie išėjo iš valstiečių frakcijos, net ir sunkiausiais metais rasdavome būdą kalbėtis. Ar dėl įstatymų, kurių anuomet reikėjo opozicijai, ar dėl nesibaigiančių atakų iš valstiečių vadovų, buvome išklausomi konstruktyviai. Dažnai girdėdavome ir apgailestavimus, kad padėtų, jei tik galėtų, bet neleidžiama“, – taip žinią komentavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, su šiais politikais dabartiniai valdantieji stengėsi kalbėtis ir šioje kadencijoje.

„Jau apie tai, kas svarbu jiems būnant opozicijoje. Manau tai vieni racionaliausių, labiausiai patyrusių politikų, su kuriais, tikiu, ir toliau tęsime pokalbį dėl Lietuvai ir jos žmonėms svarbiausių klausimų“, – sakė G. Landsbergis.

REKLAMA

„Sveikinimai įsikūrusiai naujai frakcijai Seime. Matau žmones, kurie nori pasiūlyti sprendimus Lietuvai.

Frakcijos pavadinimas ir asmeninė pažintis su dalimi frakcijos narių, teikia vilties, kad galime rasti bendrą kalbą dėl įstatymo viršenybės ir kitų svarbių šaliai klausimų“, – sėkmės naujai frakcijai linkėjo Matas Maldeikis.

„Jei reikėtų ieškoti naujos S. Skvernelio frakcijos narių tematinio vardiklio, man juo pirmiausia būtų socialinis teisingumas.

LVŽ frakciją paliko visi trys dabar socialinių reikalų ir darbo komitete dirbusių socialinės srities profesionalių politikų: R. Baškienė, L. Kukuraitis, T. Tomilinas.

Šiam momentui Karbauskio frakcija de facto nebeturi nė vieno atstovo mūsų komitete.

Prie jų prisijungė taip pat šiame komitete dirbantis ir Mišriai grupei priklausęs D. Griškevičius.

L. Nagienė - ilgametė Sodros Mažeikių skyriaus vadovė, L. Mogenienė ir L. Savickas taip pat yra inicijavę socialinės sričiai aktualių įstatymo pataisų. V. Bakui, įkūrusiam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą, soc. tematika taip pat nesvetima.

Stiprus branduolys, kuriems rūpi socialinis teisingumas. Politine prasme jei materializuosis į partiją, tai kairėje gali tapti iššūkiu ne tik LVŽS, bet ir LSDP“, – socialiniuose tinkluose rašė kitas konservatorius Mindaugas Lingė.

Politologai mano, kad šis žingsnis jau gana pavėluotas, o frakcijos pagrindu sukurti sėkmingą partiją jam tikrai nepavyks. Tačiau S. Skvernelio žingsnis neliks nepastebėtas ir atsispindės vėlesniuose valstiečių reitinguose.

Tokie Seimunai,kurie begioja po visas partijas ieskodami siltesnes vietos,neverti buti Seimo nariais,kaip Butkevicius,Streikus ir kiti.
patvirtintas faktas- mentas visada pasiruošęs parsiduot.
Šlykštus tas reiškinys-politika.Gerai vakar per tv sakė politikos apžvalgininkas-valdžia,tai narkotikas.Ir juokingai skamba Skvernelio visi pasisakymai,kad jis taip vos ne Lietuvą gelbės.Savo ambicijas tenkins,vėl valdžios trokš.Šiaip turėtų būti,jei patekai į seimą su partija, palieki partiją, frakciją-išeini ir iš seimo.Dalyvauk susivienijęs ar vienas rinkimuose.Nepatinja man Karbauskis, bet man šlykštu išdavystės Skvernelis tegu pasiklauso savo kalbų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų