Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Saunuole L.Andrikiene. Gerai kad bent kas nors atstovauja sveiko proto interesus EP. Juk "Nordstream" tai didziule klaida. Garantuota ekologine katastrofa, kuri dar ir leis Rusijai nutraukti tiekima Baltijos salims. Mes turime priesintis sitam projektui nes is jo jokios naudos savo saliai negausime.
Siaubas kokia nesamone kad Europoje ir apskritai vakaruose visi bijo Rusijos. Ar del to mes galime paaukoti Baltijos jura ir savo bei savo vaiku sveikata???
i muila rusija su visu gazpromu. teisingai andrikiene sako. rusija daug ka zada, o ent isipareigojimu nevykdo. vapa nuolat apie konstruktyvu dialoga, o jo ne su ziburiu nerasi, bando diktuoti savo salygas ir primesti sav interesus. lietuvos vyriausybes neveiklumas siuo klausimu tikrai stulbina, bet, aisku, dabar kirkilas LEO uzsiemes, o kai tik sita afera prasuks, tai gal soks ir nordsteream´o gelbeti?
bando igyvendinti savo asmeninius interesus,nekreipdama demesio i Baltijos juros saliu gyventoju ir visos ES sauguma. Butina visos ES saliu nuomone,moksliskai isigilinus i problema.
Tik viesumas i angliska informacine erdv
Tik viesumas i angliska informacine erdv
Stai ka reiskia viesumas,....Valio!

Tikiuosi, kad European
Commission bus principinga ir tas putkin-Schreder planas gales tunoti v Ru.ru!

Jokiu rusu vamzdziu-lai pirma Kremlin issigraibo simtus tukstancius tonu cheminio ginklo, kuris pats nuskandino Baltijos juroje ir parsivezes i moskva juos sukvepuoja!

Europos Parlamenta tik dabar(!) pasieke protestai, skundai del provokacnio kgbistinio putkin plano - Europos padalijimo plano, t.y "kremlingazoprovodo per Baltija".

Lietuvos spauda jau senai galejo aprasyti protestus del ruskiu dujotekio ir paskleisti i angliska informacine erdve, bet neturi anglisko portalo!

Isivaizduojate Lietuva Shengen EU ir NATO valstybe ir neturi isejimo i informacijos ar mass media pasauli!

Todel, kad priesiskos rusu kgb priedangos frmos ELTA, BNS :
- uzeme informacine nisha,
-uzkimso burna, kad Lietuva butu
-izoliuota ir uzblokuota nuo pasaulio,
- kad Lietuvos zinios,
-musu gyvenimo aprasymai liktu Lietuvos viduje ir neprasiverztu is lietuviskai rasomos spaudos i angliskai kalbanti pasauli !
-kad Lietuvos zmones neturetu palyginimo galimybes
-kad Lietuvos zmones neatsirinktu ir nepastebetu, kad Lietuva slysta i kremlin pelke!
-kad kremlingazotekanos parazitinis klanas netrukdomai uzgrobtu Valdzia,

-neprisisauktu pagalbos tam, kad Kremlin propaganda per Lietuvos spauda forsuotai isplautu Lietuvos zmonems smegenis ir per 2008 rinkimus 100% nubalsuotu uz isdavikus, svetimkunius:

-rus kgb agent psych,
-rus kgb agent paks,
-rus kgb agent prunskien,
-rus kgb paleck, paulausk.... !

-Kad nebutu deKGB, deKOmunistu liustracijos,
-kad nebutu salygu Lietuvai atsikratuty rusu okupacijos kupros ir nepribrestu visuomenes pasibjaurejimas ir panieka 1940-1990 rusu okupacijos nusikaltimams patraukti i Komunizmo Genocido Tribunola!

Neleiskime, kad tie Kremlin kloakos sukinsyn ar ju vadeliojamos "parcyjos"-vel mums uzliptu ant sprando!

Jei Lietuvos spauda paslapciomi issilieja i postsovietine propagandine erdve- mes privalome apie tai rasyti i vakaru angliska inforamacine erdve!


L.Andrikienė: „Ar tik neteks mums dar ka
L.Andrikienė: „Ar tik neteks mums dar ka
Europarlamentarė L.Andrikienė, šiandien kalbėjusi EP Peticijų komitete surengtuose klausymuose „Nord Stream dujotiekis ir jo poveikis Baltijos jūrai", sakė: „Projektas turi daugybę trūkumų, tačiau aš norėčiau akcentuoti šiuos: pirma, Rusija nėra ratifikavusi Espoo konvencijos - Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste, ir Rusija tik žada laikytis šios konvencijos nuostatų".
„Tačiau kaip tikėti Rusija, kuri yra pasižadėjusi laikytis ir kitų susitarimų, kuriuos ji yra pasirašiusi, pavyzdžiui, dar 1999 m., t.y. išvesti savo kariuomenę, išsivežti karinę amuniciją iš Padniestrės, tačiau tų įsipareigojimų, pažadų nevykdo? Kodėl aš, Lietuvos pilietė, turėčiau tikėti šiandieniniais Rusijos pažadais Šiaurės dujotiekio projektą vykdyti prisilaikant minėtos konvencijos, kurios ji nesivargina ratifikuoti?", - klausė Lietuvos europarlamentarė.
„Antra, nėra nepriklausomų ekspertų atlikto šio projekto poveikio aplinkai įvertinimo, o tai prieštarauja ir tarptautinėms, ir ES normoms, teisynui, vertybėms, principams, pavyzdžiui, solidarumo principui. Projektas pradėtas vykdyti neturint ekspertizės išvadų, ir tai iš esmės nepriimtina", - kalbėjo L.Andrikienė.
„Trečia, nuolat kartojama, kad vyksta intensyvus dialogas su Baltijos jūros regiono valstybių piliečiais. Tai netiesa! Tokio dialogo kaip tik pasigendame. Juk nuo 2005 m., kai buvo duotas startas šiam projektui, Nord Stream kompanija tesurengė vieną spaudos konferenciją Lietuvoje. Tai galioja kalbant ir apie Latviją. Neskaitant kitų dalykų būtent dialogo su visuomene, skaidrumo, informacijos stoka yra klausimai, kurie daro šį projektą įtartinu ir galiausiai nepriimtinu", - pastebėjo europarlamentarė.
„Ir ketvirta: kas atsakys į daugybę su mūsų valstybių saugumu ir gynyba susijusių klausimų? Kas saugos dujotiekį jūroje nuo galimų teroristinių išpuolių - kiekviena valstybė saugos dujotiekio dalį, kuri kerta jos teritorinius vandenis, ar dujotiekiui saugoti bus pasitelktos Rusijos karinės pajėgos. Bandau įsivaizduoti: 1220 km ilgio dujotiekis jūros dugne, išilgai kertantis visą Baltijos jūrą, saugomas kokio nors Gazpromo ar Rusijos karinio laivyno nuo galimų provokacijų, diversijų, teroristų išpuolių - ar tai yra aplinkui Baltijos jūrą gyvenančių ES valstybių narių piliečių interesas?! Kas padengs nuostolius įvykus katastrofai - Rusija, Gazpromas, kuris valdo 51 proc. Nord Stream akcijų, ar mes patys, palikti apverkti savo mirusią jūrą arba bandyti ją gelbėti?", - sakė L.Andrikienė.
Interviu Lietuvos ir Latvijos žurnalistams europarlamentarė pasakė dar daugiau: „Noriu jums priminti Baltijos kelią, kuriame prieš dvidešimt metų lietuviai, latviai ir estai stovėjo petys petin, primindami pasauliui Molotovo - Ribentropo pakto pasekmes ir mūsų tautų siekį tapti laisvojo, demokratinio pasaulio dalimi. Ar tik neteks mums dar kartą stori į Baltijos kelią, šį kartą - už mūsų jūrą, Europos mare nostrum, nes niekas mums nedalyvaujant, už mūsų nugarų negali nulemti šios jūros likimo, taip pat ir mūsų ateities kartų gyvenimo. Mums reikia gyvos, laisvos Baltijos jūros, o ne mirusios balos, kuri kažkada buvo vadinama Baltijos jūra", - kalbėjo Lietuvos atstovė Europos Parlamente L.Andrikienė.
Lietuvos TV laidai „Panorama" L.Andrikienė sakė pasigendanti aiškios Lietuvos pozicijos šiuo svarbiu klausimu. Europarlamentarė kritikavo valdančiųjų neveiklumą, pozicijos neturėjimą, Lietuvos interesų nepaisymą: „Kur mūsų prezidentas, kur mūsų premjeras, kur mūsų aplinkos ministras? Kur Lietuvos pozicija? Europos Parlamento nariams išdalintoje Europos Komisijos medžiagoje Lietuvai, kaip ir Latvijai skirta vos po dvi eilutes, ir tose eilutėse konstatuota, kad jokios pozicijos, tiksliau - prieštaravimų šiam projektui Lietuvos valdžia nėra pareiškusi. Lietuvos vaikai, jaunimas surinko 28 tūkst. parašų, Briuselyje, Strasbūre gina mūsų jūrą, mūsų su jumis, savo ir savo vaikų ateitį, o mūsų valdžia tyli, laukia, kad darbo imtųsi kitos valstybės, esančios prie tos pačios Baltijos jūros. Ir pikta, ir skaudu dėl tokios mūsų valdžios politikos".
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų