• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupelė draugų „pabuvojo devintame danguje“, kai išsiuntus balioną į erdvę buvo užfiksuoti stulbinantys žemės vaizdai. Kosmoso entuziastai prie heliu pripildyto baliono pritvirtino du skaitmeniniusfotoaparatus, vieną HD video kamerą bei iPhone ir paleido jį į erdvę. Balionas pakilo 35 kilometrus į orą ir užfiksavo tūkstančius įspūdingų vaizdinių.

REKLAMA
REKLAMA

ChrisCardwell (31) su žmona Chloe (30), GarethDorrison (31), MathewRoberts (31), Francis Morris (41) su sūnumi SamuelMorris (8) praleido tris mėnesius rengdami šį projektą. Dviejų kilogramų oro balionas jiems atsiėjo 150 svarų (apie 580 Lt) , o jo pripildymas helio dujomis dar 180 svarų (apie 690 Lt).

REKLAMA

Balionas į dangų buvo paleistas 5.30 vietos laiku, sekmadienį,iš mažo miestelio Ross-Vye,Herefordšyrde. Erdvėje jis praleido penkias valandas ir nusileido kažkur už 56 kilometrų nuo pakilimo vietos, Cropthorne, Vusteršyre. Tikslią baliono nusileidimo vietą komanda nustatė specialiu „FindMyiPhone“ įrenginiu.

REKLAMA
REKLAMA

Pritvirtintos kameros buvo nustatytos taip, kad fotografuotų kas 30 sekundžių. Jos buvo apgaubtos putoplastu, kad patekus į -60C temperatūrą erdvėje, šaltis nesutrikdytų jų veikimo.

Fotografas profesionalas, ChrisCardwell iš Bristolio, sakė, kad tokių įspūdingų rezultatų komanda nesitikėjo: „Iš pradžių žemę fotografuoti norėjome patys pakilę į kosmosą, tačiau tokie projektai atsieina milijonus svarų, todėl nusprendėme pasirinkti kitą variantą. Tai mums kainavo vos 700 svarų, o rezultatais tikrai nenusivylėme. Kelis mėnesius ruošėmės šiam projektui, sunkiausia buvo suprogramuotifotoaparatus, kad šie be perstojo fotografuotų tam tikrais intervalais. Balionas ore spėjo užfiksuoti 2 000 nuotraukų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiesą sakant, tokio gero rezultato nesitikėjome: nuotraukos buvo tikrai nuostabios ir ypatingos“, - pridūrė jis.

Šio projekto imtis paskatino fizikas Gareth, įkvėptas vienos konferencijos.Jis su kolegomis išnagrinėjo kosminį žemėlapį, kad detaliai suplanuotų baliono skrydį.

REKLAMA

Įsigiję balioną, kurio skersmuo siekė 25 metrus, jo viduje įstatėspecialią kapsulę kameroms pritaisyti. Vieną skaitmeninį fotoaparatą jie pritvirtino objektyvu žemyn, kitą - aukštyn. HD video kamera filmavo šonus, kad užfiksuotų žemės išlinkimą.

„Filmuota medžiaga taip pat labai įspūdinga. Aiškiai matyti, kaip balionas, kildamas į viršų, skrodžia debesis, - kalbėjo Chris. - Buvo akimirkų, kai atrodė, jog balioną praradome, ir jis nebenusileis ant žemės, tačiau viskas baigėsi gerai ir dabar galime džiaugtis įspūdingomis fotografijomis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų