Žiniasklaidos priemonės ne kartą informavo apie ugnies apimtus plotus, išdegusio miško hektarų skaičių. Bet tikrąjį nelaimės mastą geriausia įvertinti, matant ir matuojant jo apimtį žemėlapyje, teigiama bendrovės „Hnit-Baltic“ pranešime.
Pasak jos atstovų, vos išsisklaidžius gaisro dūmams „Hnit-Baltic“ specialistai paleido skrydžiui fotografuojantį robotą „eBee“ ir jo padarytas ortofotonuotraukas įkėlė į debesyje veikiančią „ArcGIS.com“ žemėlapių svetainę.
Ortofoto žemėlapiai – tiek jau įprastieji (RGB), tiek dar išsamesnį vaizdą pateikiantys artimojo infraraudonųjų spindulių spektro (NIR, Near Infrared) – taip pat paskelbti žemėlapių galerijoje, kur juos gali pasiekti ir visuomenė, ir profesionalūs naudotojai: lyginti, analizuoti, o taip pat jų pagrindu susikurti savo žemėlapius, pritaikytus interneto naršyklėms ar mobiliems įrenginiams.
„Nepilotuojami lėktuvai – robotai jau šiandien tampa neįkainojamais pagalbininkais situacijose, reikalaujančiose operatyvaus ir pigaus kartografavimo, o šiuolaikinė GIS (geografinių informacinių sistemų) technologija sukuria efektyvią aplinką tokiais žemėlapiais naudotis, jais keistis, jų pagrindu bendradarbiauti. Tai ypač aktualu sprendžiant kompleksiškus, tarpžinybinius uždavinius, įtraukiant bendruomenę, – sakė UAB „Hnit-Baltic“ direktorius Linas Gipiškis. –Tikime, kad sistema bus naudinga planuojant pasekmių likvidavimo ir teritorijos atkūrimo darbus.“
Pranešama, kad prieš keletą dienų Neringą sukrėtusio gaisro padarinius visuomenė jau gali pamatyti ir „Maps.lt“ svetainėje.