Kaip praneša dailymail, reiškinys, kurį pamatė fotografas, buvo rūko lankas. Tai yra bespalvė vaivorykštė susidaranti iš mažų vandens lašelių, kurie sukelia rūką. Dėl to, kad lašeliai labai maži, lanko spalvos neryškios. Tačiau kartais galima pamatyti raudoną išorinį lanką ir melsvą vidinį.
M.Nicholsonas apibūdino šį vaizdą, kaip kažką stebuklingo bei kažką, ko jis niekada nepamirš.
„Niekuomet nesu matęs tokio reginio ir tikiu, kad jis labai retas. Tai buvo nuostabus reiškinys, kurio liudininku tapau. Galėjau jį pamatyti tik tuomet, kai saulė buvo už manęs bežiūrint į lanką.
Kai tik pamačiau įdomiai atrodantį, nutolusį medį, žinojau, kaip turi atrodyti nuotrauka. Medis turi būti įrėmintas šio lanko. Ką tik nukritęs sniegas dar labiau pagyvino vaizdą. Tai buvo beveik magiška, ir viena tų dienų, kurias atsimeni dar ilgai“, – minėjo fotografas.
Šį reginį yra užfiksavę ir daugiau fotografų, bet tai nutinka tik kartą į metus.
Kas tas rūko lankas?
Tai yra atmosferinės optikos reiškinys, panašus į vaivorykštę.Tačiau skiriasi nuo jos tuo, kad susidaro iš žymiai smulkesnių (mažesnių nei 0,05 mm) rūko vandens lašų.
Dėl šios priežasties rūko lankas būna bespalvis, nes tokio dydžio lašeliai tiesiog negali perlaužti šviesos spindulių, kaip kad vaivorykštėje esantys lašai.
Dažniausiai rūko lankas yra baltas arba pilkas. Kartais vidinis ir išorinis lankai gali parodyti neryškią melsvą ir raudoną atspalvį. Rūko lankai kartais yra vadinami "baltosiomis vaivorykštėmis“.