61 metų A.Salmondas vadovavo Škotijos nacionalinei partijai ir buvo Škotijos pirmasis ministras, bet atsistatydino, kai per balsavimą 2014 metais nepriklausomybės šalininkų stovykla surinko 45 proc., o jos priešininkai – 55 proc. balsų. Dabar jis agituoja už Britanijos pasilikimą ES. Visuomenės apklausos rodo, jog britai nesutaria dėl to, ar likti 28 narių Bendrijoje.
A.Salmondas, kuris dabar yra parlamento Londone narys, sakė, kad neaiškumas gali išlikti iki pat galo. „Galvoju, kad referendumas bus velniškai atkaklus“, – sakė jis AFP ir kritikavo konservatorių ministro pirmininko Davido Camerono kampaniją už pasilikimą ES, kurią vadino „negatyvia“.
„Ministro pirmininko prieiga ... yra iš esmės pateikti negatyvius argumentus, paniką keliančius argumentus“, – sakė A.Salmondas.
„Problema dėl tų argumentų iš esmės (yra ta,), kad tai – melas. Taip, žinoma, pasitraukimas iš ES sukels ekonominių sunkumų, bėdų, vargų, bet tai – ne katastrofa. Ir tai nereiškia tarptautinės prekybos pabaigos“, – sakė jis.
„Teisingas agitavimas, kad sukeltų entuziazmą dėl Europos, yra sakyti taip: tai, mūsų nuomone, Europa turėtų daryti. Tai – Europa, kurią galime sukurti, Europa, kurios galime siekti“, – sakė jis.
A.Salmondas perspėjo, kad viską gali nulemti Škotijos ir likusios Jungtinės Karalystės dalies nuomonių skirtumai.
Jeigu dauguma škotų rinkėjų birželio 23-iąją balsuos už pasilikimą ES, bet nusvers likusioje Jungtinės Karalystės dalyje atiduoti balsai už pasitraukimą, tai būtų mandatas naujam Škotijos referendumui dėl nepriklausomybės, tvirtino jis.
Pasak jo, Škotija nebus ištraukta iš Europos prieš savo valią. „(Dabartinė Škotijos pirmoji ministrė) Nicola Sturgeon sakė, kad jei mes būsime ištraukti iš Europos prieš mūsų valią, tai būtų esminių aplinkybių pasikeitimas, kuris galėtų nuvesti prie kito referendumo“, – sakė A.Salmondas.