• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramunė Mazaliauskienė Medicinos centro „Neuromeda“ gydytoja psichiatrė

Mokslininkai teigia, kad bent kartą gyvenime depresija susirgti gali nuo 5–8 iki 20–30 procentų žmonių. Daliai jų depresija kartojasi. Ne visada žmonės atpažįsta ligą, todėl neieško pagalbos. Liga užleidžiama, galiausiai sutrinka darbinė veikla, smarkiai pašlija šeimos santykiai. Kartais depresija net priveda prie savižudybės.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis depresijos požymis, kurį dažniausiai žino visi, yra bloga nuotaika. Kartais apimtas depresijos žmogus būna ir dirglus, jį kankina nepasitenkinimas.

REKLAMA

Labai dažnai depresija reiškiasi ne slopinimu, kai ligonis lėtai mąsto, vangiai juda, o nerimu – kai žmogus negali nustygti vienoje vietoje. Depresija sergantys žmonės dėl nerimo dažnai kreipiasi pagalbos, nes tokia būsena jiems ypač nemaloni ar net skausminga.

Kartais sergantieji depresija skundžiasi ne tik bloga ar slogia nuotaika. Vyraujantys kiti negalavimai klaidina ligonius ir jų artimuosius, todėl jie ieško ne psichiatrų, o kitų specialistų pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Galima paminėti tokius depresijos požymius: nemalonūs pojūčiai kakle ir pakaušyje, spaudimo jausmas širdies plote ir galvoje; dusulys; galvos svaigimas, skausmas;  potencijos sumažėjimas.

Kartais sergančiuosius depresija gali kankinti ne tik bloga nuotaika, bet ir įkyrios mintys. Tokie žmonės, pažiūrėję į žemę, mato kapą, pamatę virvę galvoja apie savižudybę ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Depresija gali apimti vienišus senukus. Jų ligos aplinkiniai dažnai nepastebi, nes daugelis sveikųjų mano, kad seni žmonės gali būti liūdni. Toks požiūris neteisingas, nes depresija patiria įvairaus amžiaus žmonės, tačiau gali ir turi būti gydoma atsižvelgiant į jį.

REKLAMA

Depresija gali sirgti ir priklausomi nuo alkoholio žmonės. Paprastai jie skundžiasi prasta nuotaika, padidėjusiu dirglumu, verksmingumu.

Depresija – tai susirgimas, kurį reikia gydyti. Deja, labai dažnai ši būsena neatpažįstama, o jei atpažįstama, nėra vertinama rimtai net artimiausių žmonių. Dažnai artimųjų rekomendacijos depresiją patiriančiam asmeniui skamba kaip patarimai susiimti, išsiblaškyti. Deja, šios ligos „išblaškyti“ nepavyks.

Pastaraisiais dešimtmečiais depresiją galima sėkmingai gydyti, nes yra sukurta įvairių vaistų ir taikomas kompleksinis šios ligos gydymas, kai derinama psichologinė, psichoterapinė ir socialinė pagalba.

Depresija yra liga, kurią galima sėkmingai gydyti. Tik svarbu ją laiku atpažinti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų