Japonijos mokslininkai sukūrė plaukti mokantį robotą humanoidą, kuris ilgainiui gali pakeisti gelbėtojus ar jūrų pakrančių patrulius.
Koks turėtų būti idealus gelbėtojas? Puikiai mokantis plaukti, greitas, ištvermingas ir stiprus? Nebijantis rizikuoti ir nedrebantis dėl savo gyvybės? Pasiryžęs dirbti kiaurą parą be jokio užmokesčio? Ką gi, regis, šiuo atveju geriausiai tiktų robotai, kuriuos jau kuria Japonijos robototechnikos specialistai.
Tokijo Technologijos universiteto mokslininkų ir inžinierių grupė pagamino plaukti mokančio roboto prototipą. „Swumanoid“ pavadinto roboto kūrėjų vadovas docentas Motomu Nakashima tikisi, kad ateityje tokio tipo robotai galės dirbti gelbėtojais, budinčiais paplūdimiuose ir saugančiais žmonių gyvybę, praneša „Dailymail.co.uk“. Be to, „Swumanoid“ padeda mokslininkams geriau suprasti fizikinius plaukimo proceso ypatumus, sakoma pranešime: robotas nepavargdamas gali tiksliai kartoti vandenyje tuos pačius judesius.
Japonų specialistai „Swumanoid“ konstravo pasitelkę 3D skenerį, kuriuo buvo tiksliai užfiksuoti plaukiančio žmogaus judesiai. Atlikti matavimai padėjo sukurti fizikinį plaukiko modelį, o po to ir roboto - plaukiko prototipą su 20 vandeniui atsparių kompiuterio valdomų elektros variklių. Pranešama, kad „Swumanoid“ jau moka plaukti nugara ir krauliu, tačiau tam, kad galėtų plaukti krūtine, jam prireiks naujos kojų poros.
Tobulinant plaukti mokančius robotus jau galima prognozuoti, kad po kurio laiko jie pralenks ir olimpinius čempionus bei čempiones, gal net ir pačią Rūtą Meilutytę, nors tuo ir labai sunku patikėti.
Šiame vaizdo siužete – „Swumanoid“ pristatymas.