„Negaliu suderinti pasiūlytos sutarties terminų su pažadais, kuriuos davėme šaliai savo manifestu“, – sakoma per „Twitter“ paskelbtame D. Raabo atsistatydinimo rašte.
Sekretorius pridūrė esąs nusistatęs prieš neapibrėžtos trukmės „apsidraudžiamąjį planą“, turintį garantuoti, kad tarp Airijos Respublikos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos provincijos neatsirastų realios sienos. Pasak D. Raabo, ES turės „veto teisę mūsų galimybei pasitraukti“.
„Jokia demokratinė valstybė dar nėra pasirašiusi susipančioti tokiu plačiu režimu, primestu iš išorės, be jokios demokratinės priežiūros, kaip bus taikomi įstatymai, taip pat be galimybės nuspręsti pasitraukti iš šio susitarimo“, – rašė jis.
Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį britų parlamentarams pareiškė, kad jei jie neparems jos susitarimo su Briuseliu projekto, iškils galimybė, kad šalis iš Europos Sąjungos išstos be jokio susitarimo arba išvis nebus jokio „Brexit“.
„Galime pasirinkti išstoti be susitarimo, galime rizikuoti tuo, kad nebus išvis jokio „Brexit“, arba galime pasirinkti susivienyti ir paremti geriausią susitarimą, dėl kurio galima susiderėti“, – parlamentui pasakė Th. May.
Jai paminėjus „jokio „Brexit“ galimybę, kai kurie parlamentarai pritariamai šaukė.
Kad pasiektų šį susitarimą, Th. May padarė kai kurių svarbių nuolaidų. Pavyzdžiui, numatoma, kad Britanija pereinamuoju laikotarpiu ir galbūt dar daug ilgiau liks susieta su ES muitų sąjunga.
Paliko dar keli sąjungininkai
Didžiosios Britanijos darbo ir pensijų reikalų sekretorė Esther McVey ketvirtadienį atsistatydino dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos sutarties projekto, suduodama dar vieną smūgį ministrei pirmininkei Theresai May.
„Susitarimu, kurį vakar pateikėte (ministrų) kabinetui, negerbiami referendumo rezultatai“, – atsistatydinimo laiške ministrei pirmininkei rašė E.McVey, viena uoliausių „Brexit“ šalininkų.
Jaunesnioji „Brexit“ ministrė Suella Braverman tapo ketvirtuoju britų ministrų kabineto nariu, ketvirtadienį atsistatydinusiu dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimo projekto.
Laiške ministrei pirmininkei Theresai May išreikšdama savo protestą S. Braverman rašė, kad Briuseliui padarytomis nuolaidomis „negerbiama žmonių valia“.