• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurioje kiekvieną pirmadienį studijoje kalbėsimės apie sveikatą bei ligas.

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurioje kiekvieną pirmadienį studijoje kalbėsimės apie sveikatą bei ligas.

REKLAMA

Kaip jas įveikti? Kaip gyventi su liga? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus pateiks patys geriausi specialistai, medikai bei ekspertai.

Pirmojoje tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės apie infarktą. Ar įmanoma užkirsti kelią staigiai mirčiai ir kaip gyventi po artimojo, kurį pakirto infarktas, mirties?

Gyvenimo tempas buvo didžiulis

Studijoje vieši profesorius, kardiologas docentas Pranas Šerpytis bei garsi televizijos bei teatro aktorė Emilija Latėnaitė.

Apie tai, kaip jautėsi Emilija Latėnaitė, netekusi dėdės, itin atvirai pasakoja pati aktorė: „Su dėde nebuvome tiek artimi ir nežinau, su kuo jis galėjo būti toks artimas, kad pasidalintų sveikatos bėdomis, tačiau faktas yra vienas – jo gyvenimo tempas buvo didžiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis labai daug dirbo ir man buvo minėjęs, jog atostogas turėjo prieš septynerius metus. Ir tai, tos atostogos buvo po to, kai buvo sušlubavusi sveikata. Taigi, manau, kad jis gyveno nuolatiniame skubėjime, bėgime. Nemanau, kad rasdavo daug laiko poilsiui.“

REKLAMA

Sukrėtė jaunuolio mirtis

Ji sako, kad kiekviena mirtis, o ypač artimo žmogaus, ypač sukrečia, sumuisto. Emilija prisiminė ir dar vieną skausmingą netektį, kuri ją itin jautriai palietė: „Prisimenu, man tada dar nebuvo nei 30-ies.

Buvome visai jauni – kolegė pranešė, kad neateis į darbą, nes sustojo jos vaikino širdis. Niekaip negalėjau suprasti, kaip ta širdis gali imti ir sustoti plakusi tokiame jauname amžiuje. Atrodo, taip gali nutikti senatvėje, bet ne jaunystėje.

REKLAMA
REKLAMA

Man kelia didelį nerimą žinojimas, kad šios ligos pakerta vis jaunesnius.“

Mirtys atneša gyvenimo džiaugsmą

Aktorė atvira, kai sužinojo apie jauno kolegos bei dėdės mirtis, puolė į paniką ir atrodė, jog viskas dabar pasikeitė – ji ims keisti gyvenimą, tikrinsis sveikatą.

„Iš pradžių, atrodo, puoli į paniką, nori keisti gyvenimą, bėgti tikrintis sveikatą, tačiau netrukus nurimsti ir imi suprasti, kad svarbiausia – mėgautis ir džiaugtis gyvenimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nereikia visko bijoti, be perstojo tirtis ir saugotis. Svarbiausia, man regis, gyventi ramiai ir be streso. Netektys ir mirtys man atnešė dar didesnį gyvenimo džiaugsmą.“

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurioje kiekvieną pirmadienį kalbėsimės apie tai, kas svarbiausia kiekvienam iš mūsų – sveikatą.

REKLAMA

Studijoje svečiuosis geriausi medikai, savo srities specialistai bei žmonės, kurie atvirai ir be užuolankų papasakos apie ligas bei sveikatos bėdas, su kuriomis jiems teko susidurti.

Kaip gyventi su liga? Kaip įveikti ligą? Kaip užkirsti kelią ligoms? Apie tai – naujoje tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Apie ką kalbėjomės:

00:00 temos ir pašnekovų pristatymas

01:16 ar įmanoma išvengti staigaus infarkto?

02:20 profesorius apie infarkto priežastis

05:50 Emilija Latėnaitė prisiminė, kaip mirė jos dėdė Faustas Latėnas

06:45 profesorius: infarktas ištinka veržlias asmenybes

10:06 šie įpročiai gerina gyvenimo kokybę

14:05 širdies ligos jaunėja

16:15 mirtis išryškina mūsų trapumą

17:25 patarimai, kurie padės jaustis sveikiems

23:35  reikia mokėti priimti liūdesį

28:00  Emilija Latėnaitė apie darbą teatre

35:01 atsisveikinimas

Kiek galima apie tai kalbeti, ne vaik neteko
Kaip nuo covid tai palapiniu skiepinimui pristate pinigelius plauna,bet kad sveikata taip lengvai patikrinti ir užbegti infarktam,insultam to nedarote!parazitai norit kuo daugiau,kad išmirtu žmoniu juk jau kažkam vietos žemeje permažai!
kam tą mėsą apskritai reikia valgyti, ar valgyti nėra ko? Gyvūnai ne valgymui sutverti!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų